Wpis z mikrobloga

@muchatse: Znajomy, syna, szwagra, kolegi jest kąkuterowcem i mówił, że studia to gówno, zmarnowane lata, wystarczy poczytać w inkernecie i w sibi sobie wpisać i piniundze takie jakie to się nie śniom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
studia to gówno, zmarnowane lata


@A_Duda: potwierdzam, byłem tym znajomym szwagra syna. Jak bym mógł 17 rok życia wbija (moszna legalnie pracować) i idę w juniory. Dałem się wmanipulować w 5 lat studiów i to tylko wydłużyło mój czas dojścia do sensownych zarobków. "Kąkuter jeść ci nie da" a niby i Mame i Tate inżynierowie.
  • Odpowiedz
@keton22: Ja to mojemu dziecku już w przedszkolu dam kompa i niech klika. Na początku tester (bo wiadomo, he he, testować to by małpa potrafiła to i gówniak się nada ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) potem junior jakiegoś języka. Przy dobrych wiatrach #programista15k na komunie, do liceum to już będzie własnym mercedesem (wiadomo w lyzyngu) jeździł. A majac dwadzieścia lat to jak ten Gejps
  • Odpowiedz
@A_Duda: ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale z drugiej strony jak akurat ma pasję programowania i dasz mu szanse na rozwój to na starość poda ci 'szklankę wody' taką platynową wypełnioną diamentami.

Ile ja bym dał żeby mieć kogoś kto by pokierował popatrzył na mój gównokod i coś doradził. A to były czasy sprzed istnienia numeru 0202122 i możliwości dostępu do internetu. Miałem parę kserówek książek, każda
  • Odpowiedz
@A_Duda: na wykopie nawet widziałem, że to przeżytek, a w dzisiejszym wątku na grupie fb, jakiś ukrainiec napisał, że jak nie ukończyłem harwardu to nie mają znaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@keton22: Ja pierwsze programowanie miałem dopiero w LO i chyba coś w Visual Basic robiliśmy, jakiś kalkulator czy coś. Potem dopiero na studiach C++ i Java (nie informatyka ale trochę programowania było). To dało mi wejście w IT.
Plus oczywiście wszelkie gry i to, że lubiłem i nie bałem się komputera ( ͡° ͜ʖ ͡°).
I umiem googlować i szukać rozwiązania. ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@A_Duda: oczywiście drogi są różne a stara CTFowa zasada mówi że jak coś działa to działa. Niemniej nie jestem wyjątkowy, sporo osób które spotkałem wspomina spectruma, c64 czy coś innego z czym zetknęli się w wieku mocno młodym a w LO były już pierwsze fuchy (pamiętaj komputer jeść nie da ;) Dla takiej osoby studia są mocno opcjonalne.
  • Odpowiedz
@muchatse: dobra walić to, zastanawiałem się nad tym ale w sumie dla was jestem nikim innym jak randomem xD

To ja jestem Michał i miałem niezłego mind fucka jak zobaczyłem siebie na wykopie xD

Napisałem pod tamtym wątkiem to co uważałem (niestety autor nie wstawił już mojej pierwszej odpowiedzi ale dobra). W sumie nie pamiętam tematu wątku więc możesz mi @muchatse podać nazwę grupy to odszukam sobie.
Napisałem również że nie jestem programistą bo to prawda jednak jestem z nią ściśle związany. Studiuje i w sumie już od jakiegoś czasu pracuje jako admin/informatyk. Jak wiadomo informatyk musi mieć wiedzę z zakresu programowania i takową posiadam, rozumiem programowania i co więcej lubię sobie pisać skrypty w powershellu (no ja wiem, że to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@muchatse: ale to akurat prawda co napisał, piszę to jako programista po kursie, na który dostałem dofinansowanie, ale pewnie zaraz ktoś napisze, że dalej chodzę do szkoły. Na studiach informatycznych też byłem i to była największa strata czasu w życiu.
  • Odpowiedz
@R4vPL: oj już od jakiegoś czasu wiem że programiści to dość specyficzne środowisko xD

Do tego momentu uważałem że programista jest obyty w użytkowaniu kompa i radzeniu sobie z problemami ale jakże się myliłem xD
Program nie działa albo jakaś totalna pierdoła na kompie i już nie wie co zrobić, gdzie ja znajdę fixa w 4 minuty na internecie. Oczywiście nie wszyscy tacy są ale jak jesteś devem piszesz jakiś
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: no spoko ale wiesz, że twój przypadek niczemu nie dowodzi. Ogólne zdanie jakie znam, wśród branży to ludzie po tych kursach to straszna padaka, sam pracowałem z kimś takim i nie wspominam tego dobrze. Poza tym studia to nie kurs programowania więc należy mieć nieco inne oczekiwania :)
  • Odpowiedz