Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko103
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1023

2 000 mln zł przekażą Polacy na raka tego kraju

2 000 mln zł przekażą Polacy na raka tego kraju

Górnicy (nie) dziękują że każdy z nas wpłacił tam 117 zł. U nich nie było 10 dni liva i nikt nie musiał golić głowy. Dodatkowo nie musicie się martwić czy darczyńców i beneficjentów orżnie na kasę fundacją.

Niech_moc_bedzie_z_toba
Niech_moc_bedzie_z_toba
z
money.pl
dodany: 27.04.2026, 06:55:39
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    slascycyganie
  • #
    canselfame
  • 157
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (157)

najlepsze

malin90
malin90
malin90
27.04.2026, 09:55:36 via Wykop
  • 233
2 tysiące milionów. Ja cię nie mogę, ale dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Restrukturyzacja
Restrukturyzacja
Restrukturyzacja
27.04.2026, 12:08:40 via Wykop
  • 186
@malin90: @JasnyBanan przecież to celowy zabieg, aby uświadomić ludziom jaka to jest góra pieniędzy. Widziałem dłuższy czas temu na Wykopie materiał, który fajnie to opisywał. Ludzie generalnie nie widzą bardzo dużej różnicy między milionem, a miliardem. 2000 milionów daje bardziej do myślenia niż słowo "dwa miliardy".
  • Odpowiedz
jajcek
jajcek
27.04.2026, 12:43:19 via Android
  • 45
@JasnyBanan: Nie jesteś najostrzejszym ołówkiem w piórniku xD
  • Odpowiedz
KwadratF1
KwadratF1
27.04.2026, 12:37:53 via Wykop
  • 157
Polskie górnictwo - Chyba najbardziej krzywo prowadzony biznes ze wszystkich w Polsce. Ten węgiel zanim nakarmi piece to musi wykarmić kilkanaście zestawów cwanych pasożytów i kleszczy, którzy przyssali się jako "pośrednicy" na wszelakich stanowiskach przez co jest wybitnie nierentowny i sztucznie utrzymywany z naszych pieniędzy, a powinno być zupełnie odwrotnie.

Kiedy pisałem tego posta, Polska musiała wydać kolejne tysiące złotych na utrzymanie wydobycia przy życiu.
https://demagog.org.pl/wypowiedzi/doplaty-do-gornictwa-w-2025-roku-ile-dolozymy-do-wydobycia-wegla/
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DarrDarek
DarrDarek
27.04.2026, 12:59:25 via Wykop
  • 7
@KwadratF1:
Oprócz przemysłu działaczy do wykarmienia, co aktualnie od kilkunastu lat jest w wielu innych dziedzinach obsadzanych działaczami PiS, PO i przystawek reżimowych, oprócz tych działaczy do wykarmienia w korycie jest dochodowe górnictwo węgla brunatnego, do którego nikt nie dopłacał i nie dopłaca. Oprócz dochodowego górnictwa węgla brunatnego jest też dochodowe górnictwo węgla kamiennego w lubelskiem w kopani Bogdanka. Ta kopalnia Bogdanka była przez ekipę Balcerowicza ok. 34 lata temu
  • Odpowiedz
commodity_guy
commodity_guy
commodity_guy
27.04.2026, 15:07:54 via Wykop
  • 6
@KwadratF1: Gdyby nie Balcerowicz to takich nierentownyvh branż ma utrzymaniu podatników mielibyśmy dużo więcej np pierwszy z brzegu przemysł włókienniczy
  • Odpowiedz
BlackpillMonster
BlackpillMonster
27.04.2026, 12:46:29 via Wykop
  • 99
BlackpillMonster

źródło: f8cd58fc146115c66d4c066df249c6ccf0f3fbe85b98685aa44cb4b77885cbfe

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Assailant
Assailant
27.04.2026, 14:21:36 via Wykop
  • -3
@BlackpillMonster: i twoim zdaniem takie postępowanie jest w porządku? Niech wszyscy tak robią po kolei to będziemy mieć wszystkich poupychanych na ciepłych gównoposadkach z tym że cała realną pracę będą robić roboty.
Już lepiej postulować powszechny dochód bezwarunkowy.
  • Odpowiedz
Glacial
Glacial
28.04.2026, 07:19:37 via Android
  • -2
@Assailant lepiej być zniewieściałą ciepłą kluchą I pozwalać sobie defekować na głowę za psie pieniądze.
  • Odpowiedz
schnippen_schnappen
schnippen_schnappen
27.04.2026, 07:34:20 via Wykop
  • 64
schnippen_schnappen

źródło: wincyj

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL
27.04.2026, 13:15:12 via Wykop
  • 1
@schnippen_schnappen: tu raczej by się przydał małpa niemiec skoro większość kopalni na górnym śląsku xD
  • Odpowiedz
Patucha
Patucha
27.04.2026, 13:54:07 via Android
  • -10
@schnippen_schnappen:
Patucha - @schnippen_schnappen:

źródło: 7346

Pobierz
  • Odpowiedz
crazy88
crazy88
27.04.2026, 12:44:56 via Wykop
  • 51
Strach pomyśleć jak by działało państwo gdyby kasa z podatków była wydawana z sensem xd
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
27.04.2026, 14:06:05 via Wykop
  • 35
@crazy88:
- górnictwo
- urzędasy
- wcześniejsze emerytury dla policji, wojskowych, sędziów, prokuratorów, a za chwilę i dla tancerzy
- dopłaty dla fritzlów, Lewandowskiego i innych z kpo
- i oczywiście socjal.
To są tak ogromne pieniądze, że wydając je z sensem bylibyśmy znacznie bliżej świata z tego mema
MagicznyMariusz - @crazy88: 
- górnictwo
- urzędasy
- wcześniejsze emerytury dla poli...

źródło: 1000017510

Pobierz
  • Odpowiedz
Preston1982
Preston1982
27.04.2026, 13:10:33 via Android
  • 40
Pracowałem z kilkoma górnikami w Mysłowicach. Zawsze ten sam typ - zamiast cieszyć się bogatą emeryturką, to jeszcze dorabia na pełen etat. Każdy pijus z wąsem pożółkłym od papierochów. Prymitywny, wulgarny i traktujący innych jakby byli czymś gorszym, bo on ma emeryturę kilka tysięcy.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Szczuroskoczek_
Szczuroskoczek_
27.04.2026, 16:08:15 via Wykop
  • 3
to źle że to robią coś pożytecznego?


@chmiels: pozyteczniejsi by byli jakby leżeli na kanapie na bezrobociu. Mniejszą by czynili stratę
  • Odpowiedz
vince87
vince87
27.04.2026, 16:45:42 via Wykop
  • 1
Prymitywny, wulgarny i traktujący innych jakby byli czymś gorszym


@Preston1982: to nie jest kwestia górników, tylko zwyczajnie ty się obracasz w takim towarzystwie
  • Odpowiedz
hrabia_ponimirski
hrabia_ponimirski
27.04.2026, 14:37:00 via Wykop
  • 29
Pamiętam że gdy w kraju faktycznie pojawił się kryzys węgla w 2022 roku to i tak musieliśmy na wariata importować co się dało ze świata bo polskie krety nie były w stanie zwiększyć wydobycia. Oczywiście przy okazji wymusili dodatkowe premie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

muckfods
muckfods
muckfods
27.04.2026, 15:51:34 via Wykop
  • 7
@hrabia_ponimirski: Przypomnę co było wcześniej. Węgiel z Polskich kopalni zalegał w ogromnych ilościach na hałdach, sprowadzano z Rosji i innych krajów bo tańszy i lepszej jakości. My obecnie wydobywany głównie trudno dostępne złoża zanieczyszczone pierwiastkami takimi jak siarka. Były nawet reportaże że te zanieczyszczenia osadzały się w kotłach i je uszkadzały.
  • Odpowiedz
hrabia_ponimirski
hrabia_ponimirski
27.04.2026, 17:40:33 via Wykop
  • 0
@vince87: 4 lata minęły i o ile zwiększyli?
  • Odpowiedz
Famine
Famine
27.04.2026, 12:24:59 via Wykop
  • 26
Famine

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

galicjanin
galicjanin
27.04.2026, 12:39:16 via Android
  • 7
@Famine: wungiel żryj #pdk
  • Odpowiedz
kirs
kirs
kirs
27.04.2026, 13:00:26 via Wykop
  • 9
@Famine: i 14stka, i barburka, deputat węglowy
  • Odpowiedz
na_ulicy_maslo_trzaslo
na_ulicy_maslo_trzaslo
27.04.2026, 12:33:24 via Wykop
  • 21
To ile jest tych miesięcy w roku?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jare_K
Jare_K
27.04.2026, 14:14:47 via Wykop
  • 2
@na_ulicy_maslo_trzaslo: zależy kto pyta i komu trzeba dać.
  • Odpowiedz
gorzki99
gorzki99
gorzki99
27.04.2026, 16:09:28 via Wykop
  • -1
@Jare_K: Budzetowka pyta :D urzedasy itp.
  • Odpowiedz
pifqo
pifqo
pifqo
27.04.2026, 12:50:45 via Wykop
  • 10
Wypowiedź EKSPERTA

pifqo - Wypowiedź EKSPERTA

SPOILER

źródło: Zrzut ekranu 2026-04-27 144810

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kpod
kpod
kpod
27.04.2026, 14:22:11 via Wykop
  • 1
@pifqo: expert ma racje, wegiel wyczerpie sie za 150-200 lat, gaz i ropa za 50-60, przechodzimy masowo na gaz w energetyce
bez dotacji oze nie istnieje, dopłata do energii elektrycznej wyprodukowanej w biometanowni wynosi ok 800 zł/MWh, cena energii na TGE 430 zł/MWh
  • Odpowiedz
deeprest
deeprest
27.04.2026, 16:36:48 via Wykop
  • 3
@kpod: no a myślisz, że co niby istnieje bez dotacji - górnictwo, atom?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4412
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3233
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3129
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2380
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2044
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ekonomia
  • #polska
  • #finanse
  • #pieniadze
  • #ciekawostki
  • #gielda
  • #energetyka
  • #praca
  • #inwestycje
  • #biznes
  • #europa
  • #usa
  • #technologia
  • #nieruchomosci
  • #swiat

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking