Wpis z mikrobloga

Postanowiłem odwiedzić miejsce gdzie w 1972 r. kręcili kultowy serial Janosik. To zdjęcie z serialu zostało zrobione na Przełomie Białki pod Krempachami w Małopolsce. Z ciekawości odnalazłem to samo miejsce z serialu, aby sprawdzić jak ono dziś wygląda.
Między tymi zdjęciami jest 50 lat różnicy.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
nightmeen - Postanowiłem odwiedzić miejsce gdzie w 1972 r. kręcili kultowy serial Jan...

źródło: comment_1662036358nRWULL79Spe068wvLPcyL0.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@wlkp69: Z tego co podaje Wikipedia serial kręcono m. in. na terenie rezerwatu przyrody Przełom Białki pod Krempachami pod Nową Białą, w Dolinie Chochołowskiej, w zamku Pieskowa Skała pod Ojcowem, w zamku Ogrodzieniec w Podzamczu i w Dębnie Podhalańskim.
  • Odpowiedz
@nightmeen: Bardzo lubię taką formę zwiedzania. Sam też nieraz na wakacjach robię sobie zdjęcie w takim miejscu, że inni turyści się zastanawiają o co chodzi i też sobie zaczynają pykać fotki.

A mi chodzi właśnie o kadry z filmów/seriali. Nieraz zupełnie przypadkowe i niekoniecznie kultowe, ot ja je zapamiętałem i wiem gdzie to jest.

Bardzo fajny przerywnik i w sumie uwielbiam, bo można przystanąć w miejscach które nikogo nie interesują. A
  • Odpowiedz
  • 30
@nightmeen największy hicior to teleport z doliny chocholowskiej do Dębna- janosik wchodzi do kapliczki w dolinie i ... juz jest w środku w kościele w Dębnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@nightmeen: Warto dodać że znaleziono tam szczątki neandertalczyków i najstarszy bumerang na świece datowany na 30tys lat p.n.e. Kawał historii się tam skrywa.
  • Odpowiedz