Wpis z mikrobloga

Postanowiłem odwiedzić miejsce gdzie w 1972 r. kręcili kultowy serial Janosik. To zdjęcie z serialu zostało zrobione na Przełomie Białki pod Krempachami w Małopolsce. Z ciekawości odnalazłem to samo miejsce z serialu, aby sprawdzić jak ono dziś wygląda.
Między tymi zdjęciami jest 50 lat różnicy.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1662036358nRWULL79Spe068wvLPcyL0.jpg
  • 57
@onpanopticon: ja robię coś podobnego. Jadąc na wakacje za granicę, będąc już tam, albo chwilę przed oglądam jakiś "amerykański" film, który był kręcony właśnie tam, gdzie jadę. I później mówię:
-O, zobacz. A tu chodził Bruce Willis.
Wykop! Fajny pomysł. A ja się też pochwalę, że niedawno odwiedziłem miejsce w którym zrobiono sporo zdjęć do komedii "Sprawa się rypła". Dokładnie była to uliczka gdzie stały ( i nadal stoją) domy Placków i Kadeli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też się miejsce już zmieniło od tamtej pory. W filmie za domem Kadeli nie było żadnych zabudowań- teraz już są.
@kozik_wnb: w internecie wyczytałem, że zdjęcia były robione na skale oblazowej, więc tam podjechałem. Byłem już wcześniej w tym miejscu, ale nie robiłem zdjęć. Ten kawałek jaskini ze zdjęcia to charakterystyczny punkt, prowadzi tam ścieżka.