Wpis z mikrobloga

Widzę że wielu młodych stara się teraz wynająć mieszkanie i niestety ma z tym ogromny problem. Od kilka rad od starego zgreda:

- Zrozum że sytuacja na rynku to nie wina właścicieli tylko kryzysu uchodźczego. W końcu chcesz wspierać naszych sąsiadów?
- Nie staraj się na siłę szukać mieszkania w promieniu 7 kilometrów od centrum - na obrzeżach miasta też fajnie się mieszka i jest spokojniej
- Zrozum że Właściciel musi dobrze wybrać najemcę bo prawo w ogóle go nie chroni przed oszustami - stąd te wszystkie castingi i pytania - jeśli przestaniesz płacić to praktycznie nie da się ciebie usunąć. Stąd ma prawo wybierać osoby od których da się wyegzekwować spłatę ewentualnego długu.
- Roszczeniowość w tym przypadku nic nie da - właściciele mają po 1000 telefonów dziennie i to stety albo niestety oni dyktują warunki
- Na rozmowę z Właścicielem przygotuj skany umów o pracę, udokumentowanych dochodów swoich albo swoich rodziców oraz inne dokumenty które potwierdzą że jesteś wiarygodny
- Wykaż się proaktywną postawą wobec właściciela - jeżeli zaproponujesz że zrobisz remont typu malowanie, szpachlowanie/wymiana podłóg to masz 500% większą szansę na wynajem.
- Nie czepiaj się pierdół typu zepsuta lampka, jakaś przeciekająca rurka itp. Jeśli właściciel zauważy że ma do czynienia z ofiarą losu która sama nic nie potrafi naprawić to nie wynajmie mieszkania bo będzie miał po 5 telefonów miesięcznie że coś się zepsuło(tak - sprzęty się psują i jest to normalne)
- Nie obrażaj się na właściciela że nie odebrał telefonu albo nie odpisał - prawdopodobnie ma 1000 innych osób próbujących się z nim skontaktować.

#wynajem #warszawa #krakow #studia #mieszkanie #nieruchomosci
Viado - Widzę że wielu młodych stara się teraz wynająć mieszkanie i niestety ma z tym...

źródło: comment_1661859388VoBC9iQQxos4ZuuapN01Zh.jpg

Pobierz
  • 69
@Viado
Tak jakąś przeciekająca rurka. W Twoim zasranym obowiązku jest dokonywać napraw. Przynajmniej ja mam takiego normalnego wynajmującego. Zwyczajnie chłop robi naprawę albo ja na jego koszt. Tylko z tylu głowy trzeba mieć odrobinę rozumu, że jak się coś komuś wypożycza to, najemcę gowno obchodzi co się psuje "koszty eksploatacji"

Wynajmujesz samochód na miesiąc, zepsuje się chłodnica, albo cieknie rurka to też najmujący ma sam to naprawić??
@przegro_pisarz:

Obecnie wynajmuje pokoje dla studentów i oni się mnie pytają: czy gdy się wprowadze to ściany będą odmalowane czy te brudy zostają? Awaria w łazience zostanie naprawiona? Widzą wystający przełącznik od światła i kable na wierzchu to pytają: czy tak powinno być? No co za ludzie. Albo pytają o metraż a ja takiej informacji z biura nie dostałem


Udostępniasz do wynajęcia takie meliny z brudnymi ścianami i wyrwanymi kontaktami i