Wpis z mikrobloga

Zaczynają mnie już irytować wpisy spierdoxów z tagu przegryw. Znam osobiście sporą grupę żołnierzy i mam też sporą część rodziny, która walczy na froncie. Część z moich braci i wujków zdecydowała się wysłać rodziny do Polski. Ja i reszta rodziny dbamy o ich utrzymanie.

Tak. Kobiety i dzieci mają ten komfort, że mogą wyjechać. Moja siostra cioteczna ma możliwość chodzić do polskiej szkoły, zwiedzać, żyć normalnie. Co o tym myślą chłopaki na froncie? W skrócie:

Super. Moja rodzina jest bezpieczna. Dobrze, że mogę zadzwonić do nich i usłyszeć, że wszystko dobrze. Fajnie jak dzwoniąc do domu czuję ulgę. Jest odskocznia od tego co się dzieje u nas.


Ba. Jak ktoś szlocha do telefonu i mówi tylko o tym jak im źle to w ogóle przestają dzwonić, bo już wystarczająco są zmęczeni psychicznie i więcej im nie trzeba.

Ps. Rozumiem krytykę, jak ktoś baluje sobie na Ukrainie, jak jest ryzyko rosyjskich bombardowań, ale plucie na ludzi niewinnych, że chcą mieć trochę normalności poza domem to już tylko przegrywy mogą wymyślić

Ps2: Wpis dotyczący "hehe głupie Karyny" to taki styl tej dziewczyny. Stosuje czarny humor to jej sposób na radzenie ze stresem.
https://kobieta.wp.pl/czarny-humor-moze-pomagac-w-obliczu-wojny-filmiki-ukrainki-ogladaja-tysiace-osob-6749692128447296a

Zauważam, że uchodźcy są traktowani przez hejterów jak osoby, które powinny teraz cierpieć, podobnie jak rodzice chorych dzieci, którzy zbierali np. pieniądze na leczenie dla dziecka. Oni często też są ocenieni jako ci, którzy powinni płakać w poduszkę, a nie np. żyć i czerpać radość z drobnych rzeczy.

Dystansowanie się emocjonalne od sytuacji to jedna z metod radzenia sobie z traumą. Niezależnie od tego, co nas spotkało, jesteśmy nadal ludźmi i mamy prawo do odczuwania zarówno negatywnych, jak i pozytywnych emocji. Nie ma nic złego we wspominaniu z radością np. osoby zmarłej, zatem nie ma jednego sposobu na przeżywanie kryzysowej sytuacji, wręcz przeciwnie.


#ukraina #logikarozowychpaskow #przegryw #p0lka #aryoconcent #wojna #rosja #donbaswar
Pobierz Aryo - Zaczynają mnie już irytować wpisy spierdoxów z tagu przegryw. Znam osobiście s...
źródło: comment_16618496194A6FLLSHCvl3cfnXx1VkKV.jpg
  • 241
Powiedzmy że dziecko odziedziczyło po dziadku mieszkanie, chce je sprzedać i kupić sobie za to bardzo dobry rower i ogrodowy basen a jego rodzice się nie zgadzają. Czy może? Dorosły mógłby.


@KEjAf: Przekazane wykonawstwo.

Powiedzmy że dziecko chce iść na spacer w góry, ale rodzice nie chcą go wypuścić i fizycznie powstrzymują je przed wyjściem z domu. Czy dziecko może zadzwonić po policję, poprosić o pomoc w opuszczeniu domu i pójść
@Aryo no jasne wiadomo, że każdy chce żyć normalnie. Ale jedna rzecz to żyć w miarę normalnie, a druga to epatowanie tym i wrzucanie na social media zdjęć i filmików jak się świetnie bawisz. To pierwsze jest potrzeba psychologiczną, to drugie już nie.
@Aryo: pamiętasz ile było (i wciąż jest) hałasu o to że rząd PiSu zabija kobiety, bo nie chce im pozwolić na aborcję i mogą umrzeć w związku z powikłaniami ciąży czy porodu? To nawet nie jest za bardzo prawda, bo aborcja w przypadku ciąży która zagraża zdrowiu lub życiu matki jest wciąż legalna. Choć fakt, pewnie się zdarza że kobieta umiera w trakcie porodu mimo że lekarz wcześniej nie dopatrzył się
@pod_sloncem_szatana

Jeśli kobieta w imię emancypacyjnego ideału ma być zwolniona z pewnych obowiązków – tj. z bycia tzw. inkubatorem i „poświęcania” życia – to i mężczyzna w imię emancypacyjnego ideału powinien być zwolniony z pewnych obowiązków, tj. bycia tzw. mięsem armatnim

A jeśli faktycznie przywrócą pobór przymusowy to chce widzieć przymus rodzenia dzieci dla kobiet, skroo mamy inne obowiązki dla ojczyzny to przynajmniej niech obydwie płcie będą przymusowo je wykonywać. A jak
@Aryo: Pan @Aryo jak zwykle z RiGczem i celnie. Mysle ze wielu, tak jak i ja of koz, jeszcze tylko dlatego nie ucieklo z wypoka dzieki takim ludziom jak Ty. Pozdrowienia dla Ciebie, rodziny i znajomych na froncie. Trzymaj sie i nie przestawaj.
@Aryo: o kurde ten wpis jest zmanipulowany na tylu poziomach ze chyba ewidentny troll xD

Odpowiem w skrocie: czy oddasz zycie, zdrowie i pieniadze tym wszystkim innym ktorzy nie ciesza sie jak twoi znajomi ze maja obowiazek zdechnac na wojnie? Fajnie ze 3 twoich kolegow to lubi, ale czy pozostalym ktorzy tego nie chca oddasz reparacje? Co do kobiet to czy mamy rownouprawnienie czy tylko przywileje?

Wiem ze troll
A tu zależy od wielu czynników, a co?


@Filipterka25: pytałem o to na czym polegają te równe prawa, jeśli dziecko nic nie może a dorosły może.

"Przekazane wykonawstwo" to są jakieś słowa, które może i coś oznaczają, ale mnie interesują ich faktyczne konsekwencje.

Jeśli Krzyś ma sto złotych i Krzysztof ma sto złotych i Krzyś nie może sobie kupić cukierków, a Krzysztof może - to znaczy że nie mają takich samych
@TurboDynamo: Jestem wykreślony z listy poborowej jeszcze od czasów liceum z powodu chorób, jeszcze na lata przed 2014 r. A po drugie nie mam ukraińskiego obywatelstwa. Można powiedzieć, że jesteśmy sobie równi. Czemu nie jesteś na froncie?

@marcooo80:

o kurde ten wpis jest zmanipulowany na tylu poziomach ze chyba ewidentny troll > xD

Odpowiem w skrocie: czy oddasz zycie, zdrowie i pieniadze tym wszystkim innym ktorzy nie ciesza sie jak
Jeśli Krzyś ma sto złotych i Krzysztof ma sto złotych i Krzyś nie może sobie kupić cukierków, a Krzysztof może - to znaczy że nie mają takich samych praw, czy nazwiesz to "przekazanym wykonawstem", czy jakkolwiek tam sobie chcesz, z perspektywy Krzysia nic to nie zmienia.


@KEjAf: Inaczej: jeżeli Krzyś (właściwie, jego rodzice) nie miałby innej możliwości zakupu tornistra niż wydanie tych konkretnych stu złotych to rodzice zgodnie z naszym prawem
To dlaczego kobiety nie zostały walczyć? Albo walczy każda płeć albo żadna. Albo każda płeć może opuścić kraj albo nikt.


@dnasstorm: Dzięki szatanowi, że przegrywy nie mają posłuchu w społeczeństwie, bo by nas dawno Rosja zjadła.