Wpis z mikrobloga

@aarahon: Nie jestem przeciwko ukrainie, wspieram ja z calego serca (również materialnie) problem mam jedynie z brakiem sprawiedliwości - które objawia się zachowaniem niektórych kobiet na portalach typu Tinder
@smallboobslover: Dokladnie tak, wydaje mi sie ze powinna byc prawdziwa sprawiedliwość, rzeczywiscie moze kobieta nie nadaje się na operatora czołgu czy ciężkiej haubicy ale jako pomoc w zaopatrzeniu, operator drona itp juz tak
sprecyzowane i zdefiniowane


@Narcyz_: Nie jest sprecyzowane i zdefiniowane, jest to tylko luźna próba opisu jakiś zjawisk i historycznie jest używane bardzo krótko. Jak niesprecyzowane jest świadczą ciągłe dyskusje czy dany naród istnieje czy nie, uznawanie bądź nie, zależnie od grup interesów. Tak jak pisałem, dany naród istnieje o tyle, o ile wierzysz w to, że istnieje. Nic więcej poza jakąś tam semantyczną próbą opisania relacji. Raz lepszą, raz gorszą. W
@Atryu: true, ale ja myślę bardziej o drugiej stronie - kto nie chce, ten nie walczy i ucieka.
PRzecież jak miałeś biznes lub etat w zagrożonych rejonach, to ok rzucasz mieszkanie i pracę i co robisz? Przenosisz się do fabryki smrodu bliżej granicy z Polską. Wątpię, że tamtejszy rynek był na tyle chłonny, żeby wszystkich mężczyzn i kobiety pomieścić- Na rok oszczedności wydawać w jakimś przytułku czy pokoiku? Zamiast pojechać normalnie
@Dakkar: czyli co mają innego robić … uciec do PL … przyjdą i tu onuce … wtedy uciec do DE? Tam też wejda bo przecież nikt nie będzie walczył za iluzoryczne idee …
Kto obroni Twoje prawo do wyrażania swobodnie swoich głupot jak nikt nie będzie chciał walczyć z onucami?
natomiast mężczyźni nie posiadali takiego wyboru


@Atryu: a to akurat wynika z fizycznych różnic między kobietą i mężczyzną. Z biologii. Z nauki. Statystyczny żołnierz mężczyzna jest lepszy w walce od statystycznej kobiety. Przykro mi. Ja tam z tym nie chcę się kłócić. U nas jest to samo bo nasza armia jest biedna i nie stać jej na szkolenie kobiet do służby wojskowej. U nas jest tak samo bo nie mamy środków
Nie jest sprecyzowane i zdefiniowane


@bigos555: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nar%C3%B3d

masz poczytaj sobie, mi się już nie chce tego tłumaczyć.

Jak chcesz, to broń, mi to nie przeszkadza. Nie przypisuj tylko mnie sobie, jakimiś metafizycznymi czynnikami. Ja do ciebie nie należę.


męczysz mnie, bo cały czas dochodzisz do błędnych wniosków, których ja w ogóle nie formułuję. Ja ciebie SOBIE nie przypisuję, ty już jesteś przypisany do grupy, do której ja należę też, a nie
Mnie nie obchodzi czy przecietny mezczyzna bardziej sie nadaje,z jakiej racji jedno zycie ma byc bardziej wartosciowsze od drugiego #!$%@? cie?-Kazda para rak sie przyda ku zwyciestwu-


@Bukaj16: czy ty potrafisz dyskutować ze mną, czy koniecznie musisz dyskutować z własnymi urojeniami. Nigdzie nie pisałem, że mężczyźni mają walczyć, a kobiety nie, bo życie mężczyzn jest mniej warte. Napisałem, że powinni walczyć mężczyźni, bo robią to lepiej. Zrozumiano, czy mam ci to
@Bukaj16: patrzcie mlodzi i sie uczcie - tak wyglada prawdziwy swiat.
Zycie to NIE disney, ani zadne inne bajki, duma, honor, lojalnosc itd - nie.
Zycie to proza i proste wybory typu 'tamten jest lepszy? To zostawiam tego i ide', 'tu na wojnie jest niebezpiecznie? To sobie wyjezdzam' itd.
Nikt Wam nie zaplaci za Wasza odwage, honor itd - a najczesciej jeszcze pozostaniecie sami ze soba jako ktos kto wrecz przeszkadza.
masz poczytaj sobie,


@Narcyz_: Najpierw sam sobie poczytaj, leniu. W zasadzie w pierwszym zdaniu masz to zawarte.

ty już jesteś przypisany do grupy


@Narcyz_: Nie jestem. Masz to dokładnie opisanie w tej próbie definiowania do której dałeś linka.

poczuciem przynależności

kwestia postrzegania własnej zbiorowości jako narodu.

których członkowie nie postrzegają siebie jako naród

niemożliwym stało się jednoznaczne wskazanie czynników koniecznych do zdefiniowania narodu

oczywiście, że nie będę.


@Narcyz_: Będziesz.