Wpis z mikrobloga

@Ulic_Qel_Droma: Przecież tu chodzi o wyniszczenie narodu właśnie.
W jaki sposób ma się Ukraina "odrodzić" nawet jakby wygrali wojnę?
Przecież i przed nią to był kompletny bantustan, jeden z najbiedniejszych krajów Europy.

Do czego te julki mają wracać?
  • Odpowiedz
@bigos555: ehh.
Naród – wspólnota ludzi utworzona w procesie dziejowym na podstawie języka, religii, terytorium, życia społecznego i gospodarczego, przejawiająca się w kulturze i świadomości swych członków. Naród wyróżnia się na tle innych zbiorowości wspólną świadomością narodową, czyli poczuciem przynależności do wspólnoty definiowanej aktualnie jako naród

masz pierwsze zdanie. Jasne są spory co dokładnie określa, a co nie, bo to nie jest matematyka. Jednak czynniki najczęściej występujące masz w zdaniu powyżej. Mówisz po polsku? Mieszkasz w Polsce? Płacisz podatki? Dokładasz się i korzystasz z usług publicznych? Czytasz literaturę?

Będziesz. Twój argument to - jesteś, bo tak
  • Odpowiedz
@sir: Co ma piernik do wiatraka? wspieranie rosji to czysty idiotyzm, ale obrażanie każdego na prawo i lewo który źle się wypowiada na temat Ukrainy (poparte dowodami lub sprawdzonym źródłem) i nazywanie kogoś ruskom onucą lub kolaborantem jest też czystym idiotyzmem.
  • Odpowiedz
@Bukaj16: Przecież na nagraniu są też faceci ;p A tak w ogóle to dlaczego ci, którzy nie służą w wojsku mają się nie bawić? Mają teraz kilka lat chodzić smutni? To znaczy, ze nie starają się pomagać, nie współczują, nie przejmują się? xDDD Przecież nawet żołnierze na froncie robią jakieś śmieszne filmiki, bo nie da się inaczej funkcjonować. Zachowujecie się jakbyście pomylili jakiś kiepski film z rzeczywistoscia. Nienawisc do kobiet
  • Odpowiedz
Mówisz po polsku? Mieszkasz w Polsce? Płacisz podatki? Dokładasz się i korzystasz z usług publicznych?


@Narcyz_: Jak wielu którzy mieszkają w Polsce, a określają się przynależnymi do innych narodów. Bo zapominasz o

poczuciem przynależności do wspólnoty

których członkowie nie postrzegają siebie
  • Odpowiedz
Obecnie w Kijowie, czy innych miastach we wschodniej części, też działają normalnie kawiarnie, restauracje. Ludzie siedzą na plażach nad wodą, itp


@spere: w Kijowie jakieś życie zaczęło wracać, jak tylko upadła cała ta północna ofensywa, bo przecież inaczej można byłoby zwariować. Jeszcze lepiej widać to w relacjach dalej ze wschodu, gdzie wciąż jest jakiś regularny ostrzał, ale jak ktoś nie wyjechał, to w miarę możliwości stara się zając tym czym
  • Odpowiedz
Tobie wydaje się, że narody wyznacza się odgórnie.


@bigos555: bo tak jest. Dopiero ty możesz to zmienić, ale należysz do narodu odgórnie. To w jaki sposób przyporządkowuje się kogoś do narodu? Czekasz aż będzie miał 18 czy ileś lat i pytasz?

Przychodzi @Narcyz_: i pokazuje palce kto do jakiego narodu ma należeć i rozdziela jeszcze
  • Odpowiedz
  • 0
@xBombelek wychodzę z założenia że nie ma co z takimi debilami wchodzić w merytoryczną dyskusję bo sprowadza Ciebie do parteru. Niestety normalna osoba nie ma doświadczenia w walkach w gównie więc jest skazana na porażkę.
  • Odpowiedz
bo tak jest.


@Narcyz_: Nie jest. Jak zwykle mylisz pojęcia. Obywatelstwo z narodowością itd. Robi się to już nudne.

Czekasz aż będzie miał 18 czy ileś lat i
  • Odpowiedz
@Bukaj16: Wrzucę swój wpis z początków wojny dokładnie na ten temat:
https://www.wykop.pl/wpis/64293993/szkoda-ukrainskich-dobrych-chlopakow-walcza-za-swo/

Wojna weryfikuje na czym polegają faktycznie nierówności płciowe. Ukrainiec gołodupiec ginie za ojczyznę, która ma na niego wysrane i za kobiety, które w życiu by na niego nie spojrzały, żeby mogły sobie balować. Kobiety wyjeżdżają za granicę, gdzie wszyscy im współczują, niektóre frajerskie państwa nawet socjal dają (p0lska pisowska), doznają awansu społecznego i harcują na bolcach zachodnich chadów.
  • Odpowiedz
Gdyby Zełeński nakazał wszystkim niezależnie od wieku walczyć za ojczyzne a uciekinierów socjalnych deportować z powrotem do Ukr, to nie byłoby sie do czego "przyczepić". A tak to sami sobie ludzie winni są wszystkiego bo to tolerują.
  • Odpowiedz
własnych słów.


@Narcyz_: No mówię, nie potrafisz, albo nie chcesz zrozumieć prostych stwierdzeń. Zacytowałeś mnie, a tam dokładnie piszę, że jest to kwantyfikator, więc że istnieje. Tak że, nigdy nie twierdziłem, że nie istnieje. Jako element języka pomocny do opisu rzeczywistości miewa jakąś tam funkcjonalność. Nie jest natomiast twardą cechą nadprzyrodzoną, mistycznie i trwale zakorzenioną. Nie tańcz chochołów. Wijesz się jak piskorz i kolejny raz próbujesz ucieczki w tym samym
  • Odpowiedz
@Bukaj16: pisałem tutaj to od początku.
Umierać na wojnie to głupota.
Ja wiem, że zakaz wyjeżdżania z kraju itp itd, ale choćby zdezerterować w ostateczności, czy coś.
Niewiem, pojechać do Rosji, stamtąd na Litwę / Łotwę/Eatonię i stamtąd dostać się na zachód.
Chyba musiałbym się z ujem pozamieniać, żeby walczyć za "ojczyznę". Mam być mięsem armatnim?
Bardziej szanuję swoje życie, od
  • Odpowiedz