Wpis z mikrobloga

Coś Wam powiem - cieszcie się, że macie kredyty. Dlaczego? Otóż ja nie mam i przewraca mi się w dupie... samochód kupiłem za gotówkę, mieszkanie także, teraz je urządzam również za gotówkę i chodzi o to, że nie mam powodów, by np. #!$%@?ć jak osioł w robocie i całować rączek Pana Przedsiębiorcy. Totalnie zaczynam mieć "#!$%@?". Nie mam wystarczająco środków, aby żyć jak burżuj, ale jednak pewien tzw. luz wkrada się do mojego życia - ten kredyt jako motywator by mi się przydał. W pracy często mówię co myślę, zadaję "trudne" pytania, #!$%@? mnie to czy ktoś się obrazi czy coś.
Mam prawie 32 lata, kawaler. Powoli dostrzegam, że ludzie zaczynają mnie traktować jak #!$%@?. Czy ktoś potrafi zdiagnozować u mnie początki jakiejś choroby psychicznej?

#psychologia #psychiatria #kredyt #mieszkanie #kredythipoteczny #pytanie #feels
  • 19
@CalibraTeam: no nie wiem, bo mając 30 lat to jeszcze dużo przed tobą

to jest kwestia potencjału i ambicji a nie wiszącego kredytu
gdybyś miał zrobić dużą karierę, to byś się piął do góry i bez kredytu, miał i realizował pomysły, itd
jako że masz mniejsze oczekiwania wobec siebie, to siedzisz w miejscu i nawet jak cię wywalą z tej pracy to następną taką samą znajdziesz bez kłopotu

gdybyś miał kredyt,
@CalibraTeam: ojej bidulko. Jak to nam jest dobrze bo mamy kredyty, To wez #!$%@? idz do banku i wez kredyt na lepszy samochod a ten sprzedaj i po twoim "problemie". Takich głupot to jeszcze nie czytałem. W dupe sobie wsadz ten bait
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@CalibraTeam: To się nazywa "prawdziwa klasa średnia" kiedy pieniędzy może nie jest za dużo, ale człowiek nie boi się, że ktoś my zabierze pracę i będzie przez to bezbronny, więc może zaangażować się np. politycznie czy na rzecz lokalnej społeczności, bo ma na to czas, odwagę i pieniądze bez straty dla własnego komfortu życia.
@Tytanowy_Lucjan: dokładnie. Średnią krajową w tym kraju zarabia mniej niż 30% ludzi (bo nie liczą osób np. na JDG oraz osób w małych firmach)

Więc nawet mając 3 średnie krajowe na 3 osobową rodzinę- to jeśli nie odziedziczyło, nie dostało się domu to ciężko mówić o klasie średniej ¯\_(ツ)_/¯ jaka się kojarzy z seriali TV
@CalibraTeam: jak wolisz, ja kupiłem trzy mieszkania w kredycie, dwa spłacone, wartość pierwszego wzrosła z 60 do 190k, ostatniego z 270 do 450k. Kredyty wyprzedza i powoduje inflację.
@CalibraTeam: to stwierdzenie, że kupno za gotówkę w czasach tanie go kredyty nie ma sensu, ponieważ używającym gotówki jako wkładu można kupić więcej, oczywiscie każdy ma swoją strategię.