Wpis z mikrobloga

@TrzyWesoleOgorasy: btw instrukcja mówi "Przypinanie często pokonywanych tras
Jeśli chcesz zapisać często pokonywaną trasę, możesz ją przypiąć. Domyślnie na karcie Start wyświetlanych jest kilka adresów proponowanych do przypięcia. Pochodzą one z Twojej historii wyszukiwania lub historii lokalizacji. Dowiedz się więcej o wskazówkach i miejscach z Twojej historii

Jeśli przypniesz jakąś trasę, po kliknięciu karty Start wyświetli się ona na dole ekranu. Możesz przypiąć trasę z poziomu wyszukiwania trasy lub z poziomu
@OralElaborar: @swiniakstatysta: @nilphilus:
Krzysiek z autmapy kazał mi kiedyś jechać drogą, która kończyła się kładką dla pieszych.
Google maps miesiąc temu na Podkarpaciu w okolicach Sanoka przeciorał mnie jakimiś wioskami ale jak droga była na szerokość połowy samochodu, asfaltu brakło a naprzeciwko było podwórze to wymiękłem i zawróciłem.
Nie ma idealnej nawigacji.
@OralElaborar: właśnie zastanawiam się jaka jest najlepsza alternatywa do tej googlowskiej #!$%@?. jadę zaraz w gory, rok temu puścił mnie przez takie zadupia że mialem ochotę zatrzymac się i pójść spać aż skończą się korki, bo jechanie w korku przez wiochę gdzie nachylenie było że 30 stopni to nic przyjemnego. kiedyś z Wwy do Lublina puściła mnie przez jakieś wiochy, mimo tego że teoretycznie powinna być zajebista trasa. pewnie uznała, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pietrii: często wybiera mi trasę o tym samym czasie ale po szybszych drogach. I tak oto zamiast jechać np. 20km trochę po mieście (główne ulice i węzły, raczej bez długiego stania na światłach) proponuje 50km dookoła Warszawy, gdzie spale 2x tyle paliwa.

ekologia kurła
Automapa król. Gdyby więcej osób z tym jeździło to SmartRoutes i natężenie ruchu live lepiej by działało.


@numer_rachunku_karty: Automapy nie testowałem, ale imo Sygic ma najlepszy traffic (Magic Earth chyba też od nich info bierze) ze wszystkich dostępnych na rynku nawigacji.
pojechalem tak w Bosni. Po 20 minutach po waskiej ale z nowym asfaltem drodze, asfalt sie skonczyl i zaczela sie jakas kamienista, dziurawa droga... 5 minut cofania, bo nie ma gdzie zawrocic...


@kondradt: używanie nawigacji Google na Bałkanach, jaki diabeł ci podpowiedział ten pomysł mordo? XD
@swiniakstatysta: i dobre jest to, że jak odmówisz 10x to i tak będzie pojawiał się prompt z tym samym pytaniem i odliczaniem do automatycznej zmiany trasy tak długo, dopóki nie przejedziesz miejsca (miejsc), w którym wg map ta zmiana była możliwa. Zatem jeżeli świadomie wybrałeś trasę (o tonażówce czy tunelach nie wspomnę), to i tak #!$%@?, jedziemy inną drogą.
btw instrukcja mówi "Przypinanie często pokonywanych tras


@Jaskier: tylko po co komu nawigacja na często pokonywane trasy które się po prostu zna bo się je często pokonuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

chyba tylko z przyzwyczajenia czy dla jakiegoś tam "poklepania po plecach", że się dobrze jedzie
proponuje 50km dookoła Warszawy, gdzie spale 2x tyle paliwa.


@msichal: no tak właśnie prowadzi z np. Modlina (lotnisko) w stronę do Lublina,
o 2 w nocy, zerowy ruch ale wyliczył, że będzie szybciej jak się będzie jechać 120 dokoła Warszawy po ekspresowce

40 km zamiast 20 km i 2 minuty szybciej...
tylko po co komu nawigacja na często pokonywane trasy które się po prostu zna bo się je często pokonuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SpalaczBenzyny: Nawigacja to tylko narzędzie :> Ja np. czasem jeżdżę po mieście z mapami googla bo świetnie ogarniają gdzie są korki. I co z tego, że znam drogę na pamięć skoro wystarczy, że ktoś gdzieś miał stłuczkę i utknę na długie godziny.

Z drugiej
@swiniakstatysta: mi ostatnio wciskało trasę o 15 minut dłuższą i gadało, że szybsza trasa, zamiast 20 minut jedź 35 minut xD i zamiast obwodnicą to wioskami. I jak zwykle odliczanie czasu, jak nie anulujesz to Ci sam zmieni trasę.
Raz też jechałem dłuższą trasę (600km) i po 30km zaczął mi sam ją zmieniać, 3 razy anulowałem to i za kolejnym razem musiałem już przeoczyć i mnie pokierowała po wioskach zamiast autostradą
właśnie zastanawiam się jaka jest najlepsza alternatywa do tej googlowskiej #!$%@?.


@powodzenia: na Polskę - NaviExpert, na Świat - Sygic, na Polskę i świat - Magic Earth.

Z tym, że oczywiście żadne z nich nie są idealne i swoje błędy mają. Sygic moim zdaniem ma najlepszy interface i traffic (HD Traffic), ich asystent pasa ruchu jest świetny. Magic Earth w pełni za darmo z bardzo dobrym ruchem drogowym i mapami OSM.
@Pietrii: a ja mam właśnie taką z Katowic do Tarnowskich Gór gdzie mieszkam. Da się jechać przez miasta tj Chorzów i Bytom, a można się #!$%@?ć od razu na autostradę A4 a potem na A1 i objechac trochę naokoło, ale autostradą.

Przez miasto jest 28 km, autostradą jest 46. Wybieram autostradę. Nie lubię jeździć w mieście, zwłaszcza w dzień.