Wpis z mikrobloga

@Imbeer: To miejsce utkwiło mi w pamieci ze wzgledu na rozbity samochod i wyhamowanie przed dzikami doslownie o 10 cm, ale takich przypadkow z google mialem juz sporo. Jazda takimi trasami, ze zawieszenie mozna urwac powyzej 25 km/h, ale za to gugle zadowolone z siebie bo wybraly najszybsza trase. Ehhh
@OralElaborar: najlepsze to są mapy offline które nie się są offline bo Google i tak twierdzi , ze nie potrafi wyznaczyć trasy.
Zacząłem korzystać z OsmAnd i ciężko się przyzwyczaić po Google ale jak już to zrobisz to jest naprawdę dobrą alternatywą. Szczególnie w dużych miastach gdzie dokładnie powie który pas masz zająć
@OralElaborar: Jak widzę, że chodzi o jakieś 5-10 minut to już wiem, że to pułapka, bo to gówno, a nie oszczędność, ale raz mi tak życie uratowały, że gdybym zignorował oszczędność ponad 20 minut, to od zeszłych wakacji chyba bym w korku stał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@perseweratywnosc: Ja nie mam problemów, czasem Google proponuje #!$%@? trasy (tak na szaro na mapie) ale nigdy mi nie przełącza bez mojej zgody, a jeśli jest jakiś korek po drodze i formuje się w czasie nawigowania to na dole pokazuje pasek, że jest nowa trasa i czy zaakceptować. Jak przegapię, albo nie chcę, nic nie kliknę to zostawia mnie na dotychczasowej. Nigdy nie wywiózł mnie jakimiś dziwnymi drogami, nigdy nie prowadził
to był totalny offroad po jakimś bagnie, to po #!$%@? on mi to proponuje x


@Tasde: Google zbiera trasy robione przez innych. U mnie kurier robi kółko po osiedlu i jak jedziesz jego trasą to prowadzi przez osiedle gdzie wjazd i wyjazd jest w tym samym miejscu. Tu ktoś pewnie przeleciał bokiem, była alternatywa to ja wyswirletliło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OralElaborar: W drodze z Chorwacji do Polski przy próbie ominięcia płatnych dróg w Słowenii Google kieruje na przekroczenie granicy w miejscu bez przejścia granicznego i jest duża szansa na zapłacenie mandatu za nielegalne przekroczenie granicy.
@swiniakstatysta: Kiedyś mi się to przytrafiło i z zawodu projektując aplikacje byłem w szoku, że takie rozwiązanie przeszło.

I nie chodzi o to, że proponuję rozwiązanie w formie innej drogi którą musisz zaakceptować. Tylko informuje Cie, ze zmieni drogę w ciągu 10 sekund jeśli nie klikniesz przycisku na zasadzie "Pozostań na obecnej trasie". Miałem nawet z tego nagranie bo sam nie dowierzałem.

Ale apropo historii. Wyjechałem z różową do Chorwacji. Decyzja
@zaxang: Heh. Wiesz, ja mam czasami wrazenie ze to sa ludzie oderwani od rzeczywistosci, zarowno w google jak i w ms. Inaczej nie potrafie tego wyjsnic. Kolejny kwiatek gmaps: Kto wymyslil automatycznie konczenie nawigacji po dojechaniu na miejsce? Kiedys tego nie bylo i bylo super. Szczegolnie w duzych miastach dojechanie na miejsce/przejechanie pod adresem nie oznacza ze to koniec nawigacji, czesto jest jeszcze kilka minut krazenia po uliczkach obok w poszukuwaniu