Wpis z mikrobloga

@OralElaborar ja tak kiedyś wyjechałam u gościa na podwórku. Jadę sobie polną drogą, zawrócić już nie dam rady, mijam sobie zające kicające po polu, sarny jedzące trawę i nagle brama na końcu. Na szczęście przemiły pan pozwolił mi przejechać u siebie i wyjechać we wsi, dodając, że nie jestem pierwsza i na pewno nie ostatnia.
  • Odpowiedz
@nilphilus: powinna być opcja trzymania się dróg krajowych jeśli jest taka okazja. Miałem kiedyś wypadek, wyhamowałem przez dzikami na jakiejś bocznej drodze, ale ten jadący za mną, w dodatku chłop dopiero odebrał prawo jazdy, zaczął hamować pewnie ułamki sekund przez uderzeniem w mój tył. Policjant zapytał, czy jechałem na nawigacji. Po tym jak usłyszał odpowiedź, powiedział, że kilka wypadków tutaj było przez dziki właśnie, oraz, że google maps każą zjeżdżać z
  • Odpowiedz
@OralElaborar: Miałem taką sytuację przed pandemią. Pojechałem na Litwę na festiwal i GoogleMaps poleca krótszą trasę. Patrzę: niby normalna droga, rzeczywiście te 10 minut krócej, no to jedziemy! Po krótkim odcinku okazało się, że cała reszta skrótu jest w przebudowie, tj. zerwana nawierzchnia do piachu, tylko jeden pas, bo drugi, to wielka dziura. Nie było nawet jak zawrócić - można było tylko brnąć dalej. Nie dość, że nie zaoszczędziliśmy czasu (bo
  • Odpowiedz
Google maps ssie od dłuższego czasu. Z racji tego, że sporo jeżdżę to jechanie jakimiś bagnami czy czyimś podwórkiem może nie jest na porządku dziennym ale zdarza się nagminnie. Podobnie jak jechanie 3km szutrem a 100m przed krajówką zawalony dawno mostek.
Nie wspominajac już o sugerowaniu innej trasy pic rel
bdfi3 - Google maps ssie od dłuższego czasu. Z racji tego, że sporo jeżdżę to jechani...

źródło: comment_1661768638uyU15FZJu7NDpK10UTIzME.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
w miedzyczasie google pyta czy zmienic drogeje czego nie zauwazasz, jedziesz jedziesz i nagle sie okazuje ze jedziesz totalnie nie ta droga! wogole to niezle jajo ze nie pozwala scrollowac dluzej listy znajomych niz X sekund jak chcesz zadzwonic ale pytac o zmiane trasy - spooooko ziom, popatrz na mape, mozna ;)


@swiniakstatysta: To jest #!$%@?, że zamiast akcept nowej trasy, to jest defacto odrzuć nową trasę xD
  • Odpowiedz
@OralElaborar: najlepiej jak jestes w górzystym terenie i google sobie wyliczy że wąską drogą przez #!$%@? serpentyny będzie 2 minuty krócej niż dwupasmową krajówką przez dolinę xD bo dla obu tras liczy że będziesz jechał z dozwoloną prędkością, tylko że na serpentynach nie ma co chwile znaku ograniczenia po prostu kazdy widzi ze jakby jechał 90 w zakręcie to by się wypierdoIił przez barierkę
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Ciężko mi ocenić, bo nie jeżdżę dużo w obce trasy. Zazwyczaj, nawet jak gdzieś dalej, to mniej więcej wiem jak jechać. Mapy google bardziej traktuję informacyjnie np. czy są korki w danym miejscu i czy uda się je jakoś ominąć, ale to też raczej w znanym mi terenie. Kilka razy zaledwie przejechałam kilkaset kilometrów licząc tylko na mapy google i w zasadzie było ok, a wspomniana wyżej zmyłka akurat w
  • Odpowiedz
@TrzyWesoleOgorasy: jestem nieprzekonany, potestowałem trasę do warszawy z gdanska google pokazuje s7 i a2 i mimo przypięcia s7 podświetla na szaro a2 czyli tylko się czai żeby w trakcie jazdy zasugerować zmianę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@feketehajuno: mi ta się zdarza dłuższe zagraniczne trasy i też zwykle za każdym razem z google maps i zawsze są jakieś mniej lub bardziej grube błędy
miejscami jazda polega na ciągłym ignorowaniu wskazań z nawigacji,
są też takie upierdliwe wskazania na których względni nie wiele się traci ale są po prostu wurwaijące i pokazują jak google maps robi z nas debila ( ͡° ͜ʖ ͡°)

o ten
SpalaczBenzyny - @feketehajuno: mi ta się zdarza dłuższe zagraniczne trasy i też zwyk...

źródło: comment_1661769932OZIKvocFihpucT2nXc8heR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@OralElaborar: 2022 rok, tyle nawigacji do wyboru, a ludzie dalej jeżdżą na Googlu. (,)

To jest dobra nawigacja jedynie na jakieś szybkie wyznaczenie trasy po mieście ze względu na dużą bazę POI. Do niczego więcej się (przynajmniej w Europie, w USA może jest inaczej) się nie nadaje.

A jeździć z tym po takich Bałkanach to już po prostu samobójstwo.
  • Odpowiedz
@OralElaborar: google maps jako mapy jest super, ale jako navi to dno, dziadostwo i wiadro z gownem. Wyznaczanie z dupy tras, przez osiedla albo miedzy bagnami bo niby 0.533s szybciej albo 10 metrow blizej, a najgorsze ze gowno samo z dupy zmienia trase, jezdze bardzo duzo wiec znam drogi, raz mi wyznaczylo droge, patrze, no ok jest. Jade jade i nagle z dupy mi kaze skrecic w jakas wiejska droge. I
  • Odpowiedz