Wpis z mikrobloga

#programowanie #java #python

Kilka miesięcy temu wziąłem się za programowanie. Padło na jave. Miesiąc robiłem e-learningi. W końcu odpuściłem z braku postępu.

Teraz wreszcie wziąłem się na nowo (od wczoraj), z tym, że spróbowałem pythona. Pierwsze wrażenie jest takie, że jest dla mnie bardziej przejrzystym językiem. Choć może to też wynikać z tego, że Java mnie niejako wprowadziła. Użyłem też innego IDE, świetnie mi podpasowało.

W jeden dzień zrobiłem quiz z zapisywaniem wyników do pliku oraz z odczytywaniem wyników z tego samego pliku (tu mam lekki problem, bo wczytuje mi wartość 0 dla jednej ze zmiennych, co w zamyśle jest błędne. Ale powiedzmy, że to ogarnę jakoś)

Jestem bardzo z siebie zadowolony

Może coś jeszcze że mnie będzie xD
  • 7
  • Odpowiedz
  • 2
@Fire_Flower jak tak dalej pójdzie to będę konserwatoremPowierzchniPlaskich15k

Oczywiście w warunkach szalejącej inflacji.

Ale tak poważnie to pewnie, że kiedyś bym chciał, ale do tego długa droga. Jedno jest pewne, jak nie zaczne robić w tym kierunku to tego nie osiągnę nigdy
  • Odpowiedz
Miesiąc robiłem e-learningi. W końcu odpuściłem z braku postępu.


że spróbowałem pythona. Pierwsze wrażenie jest takie, że jest dla mnie bardziej przejrzystym językiem. Choć może to też wynikać z tego, że Java mnie niejako wprowadziła.


@marnynick: Wynika to z tego, ze nie ogarnales czegos trudniejszego niz projekt na 3 klasy.
  • Odpowiedz
@marnynick: python jest fajny na początek, ale moim zdaniem warto się uczyć "hard way"

czyli ogarnąć przy okazji język, który jest bliżej procesora, pamięci, bez nadmiaru abstrakcji, dobry programista musi rozumieć jak działa komputer
  • Odpowiedz