Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ty wiesz że do ciasta można dodać słodzika?

@Flypho: Wiesz, że słodzik niektórym smakuje jak gówno oraz, że jest bardziej uzależniający od cukru? Jak Ci smakuje to sobie żryj, ale nie narzucaj sposobu na życie innym, no chyba, że jesteś z PiSu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jaxonxst: Mosze skarżył się rabinowi na warunki panujące w jego domu:

– Rebe, jaki u mnie hałas, ciasnota, żona krzyczy, dzieci płaczą, co mam robić?

Rabin poradził mu: – Mosze, kup sobie kozę.

Mosze posłuchał rady i zrobił to, co radził mu rabin.

Po kilku dniach jednak Mosze znów przyszedł do rabina na skargę: – Rebe, coś ty mi doradził? Teraz jest jeszcze gorzej, niż było, jest jeszcze większa ciasnota i
Co ma zrobić właściciel sadu papirówek jak musi je przetworzyć na dżemy i ma na to małe okienko 2 tygodni w ciągu roku zanim się zepsują? Po cholere pchał się w uprawę tego jak mógł zostać prezesem spółki skarbu panstwa jak księgowa z pcimia.


@widme: Jeśli taki człowiek nie ma zakontraktowane cukru w hurtowni i planował kupić go w Dino w dniu zrywania jabłek to faktycznie lepiej, żeby nie brał się
@jaxonxst: Nie kupuję cukru, ale mame mówiła, że latem zawsze jest droższy. Fakt, że raczej nie miała na myśli dwukrotnie droższego xD Pewnie cena trochę spadnie, ale raczej do 4 zł, a nie do 3.
Tak, nagle wszyscy robicie bimber i przetwory XDD


@ThirtyDoorKey: nie Tobie to kwestionować. Nawet jak połowa wykopków pierdzieli głupoty to i tak jeden fakt pozostaje niezmienny. Jest mnóstwo zastosowań w których cukier jest zwyczajnie niemozliwy do zastąpienia. Nawet piekąc chleb na drożdżach musisz go dodać żeby sensownie urosło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaxonxst: naście lat temu był ppdobny run na cuker, kosztował normalnie. 1.50 i podczas szału był prawie za 4pln. Jak szal się skończył t.cena wróciła do 2pln+
@jaxonxst: Ja #!$%@?ę, takie obrazki to tylko kolejne napędzanie paniki xD

Poczekajcie jeszcze trochę, bo nawet miesiąc nie minął od szczytu cen. Cukier wróci do normy - tylko chciałbym zauważyć, że te 2,50 to od dawna nie była norma, tylko raz na ruski rok trafiał się w promocji xD
@not_me:

ale mame mówiła, że latem zawsze jest droższy. Fakt, że raczej nie miała na myśli dwukrotnie droższego xD


W 2012 cena cukru w wakacje poszybowała grubo powyżej 5zł
Też kupowali tonami.
Potem spadło z powrotem do 2zl standardowych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaxonxst: czyli czekaj - podrożał nagle o 200-300 % to ludzie się rzucili do kupowania a jak potaniał do nadal absurdalnej ceny to nie dość że ludzie odetchnęli z ulgą to jeszcze zapomnieli że był znacznie tańszy? Jeżeli to nie jest mentalność niewolnika to nie wiem czy ono jest...
Proponuje po prostu przestać kupować cukier. Tak, bez tego można żyć.


@Flypho: przestać niekoniecznie. Przestać kupować na potęgę - prędzej. Cukru wg mnie powinno się używać jak przyprawy.
@Flypho: ogórków nie zrobisz bez cukru, ale z drugiej strony przez ten #!$%@? z cukrem przestałem zupełnie słodzić, więc po sezonie letnim zużycie będzie wynosić okrągłe 0
dzięki pan pis za dbanie o moje zdrowie
Proponuje po prostu przestać kupować cukier. Tak, bez tego można żyć.


@Flypho: A jak podwyższą akcyzę to przestać pić alko (dla zdrowia)
Jak wprowadzili podatek cukrowy to przestać pić cole (same plusy)

W skrócie - plują w twarz, a my udajemy, że pada.

Nie jest problemem czy ktoś musi czy nie kupić cukier. Sama sytuacja jest nie normalna plus odbije się to na wszystkich (cukier znajdziesz w duuuużej ilości produktów które