Wpis z mikrobloga

  • 1
@AgentGRU
Ty wiesz że do ciasta można dodać słodzika? A przetwory, jeśli musisz do nich #!$%@? tyle cukru, może nie są wcale takim niezbędnym ani nawet dobrym elementem twojej diety?
  • Odpowiedz
  • 1
@Seacrest9 Przyzwyczaić do czego? Przecież to wyście kupowali ten cukier jak #!$%@? i to wy spowodowaliscie wzrost jego ceny xD. Wiem że byś mi tu chciał wyskoczyc pewnie z jakąś teoria spiskowa ale to jest trochę prostsze niż myślisz. Ja cukru od lat nie kupuje, więc do czego mam się przyzwyczajac?
  • Odpowiedz
Nie wiem jak ty sobie te analogie stworzyłeś


@Flypho: No to akurat nie jest wina chłopa, że jesteś jakiś mało ogarnięty i masz tok myślenia jak przedszkolak dX
  • Odpowiedz
  • 2
@romek898 To ja wam ten cukier wykupiłem ze sklepów mordo. Z ojcem jeździmy od 5 rano po marketach. Jak przeataniecie go kupować i spanie popyt to na pewno cena nie spadnie, bo ja z ojcem będziemy go i tak po nocach dalej skupować. Wam na złość.
  • Odpowiedz
@Flypho: Do zakonserwowania przetworów na zimę by dzieciom dać kompoty i dżemy muszę cukier kupić. Czy mają jeść jednak chleb posmarowany nożem i popić śniegiem?
  • Odpowiedz
  • 1
@widme A to nie możesz dzieciom kupić zima owoców i warzyw w sklepie? Nie da rady żeby zjadły owsiankę z jogurtem i mrożonymi truskawkami albo jajecznicę? Musisz je karmić koniecznie cukrem, tak?
  • Odpowiedz
@Flypho: Wow to mam lecieć do sklepu bo domowe przetwory są już pasee xDDDD
W łeb się jebnij.
Domowy użytkownik to i tak kropla w morzu. Co ma zrobić właściciel sadu papirówek jak musi je przetworzyć na dżemy i ma na to małe okienko 2 tygodni w ciągu roku zanim się zepsują? Po cholere pchał się w uprawę tego jak mógł zostać prezesem spółki skarbu panstwa jak księgowa z pcimia.
  • Odpowiedz
Proponuje po prostu przestać kupować cukier. Tak, bez tego można żyć.


@Flypho: Problem w tym, że cukier jest tutaj tylko przykładem wskazującym na istotę problemu. Wszak z paliwem masz taką samą sytuację, a już nie powiesz tego samego. Choć owszem, mogę bez niego żyć, mogę jeździć rowerem, ale co mi po tym, skoro wzrost cen paliw pośrednio zwiększa koszt wszystkich produktów.

Takim tokiem to dojdziemy, że da się najeść tylko z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Moim zdaniem częściowo winna tej sytuacji jest...biedronka.
Maja braki w personelu,problemy z logistyka- w kilku sklepu zabraklo cukru,w netach glupkowate info,wybuchla panika i... Zakonczenie juz znamy- wysokie nie powstrzynaly przed kupnem abstrakcyjnej ilosci towaru.
  • Odpowiedz
  • 0
@Flypho: nie można, moja kolumna miedziana potrzebuje 7 kg/m-c

Tylko 7? Moja zużywa 8 kg na raz, a takich razy jest 2-3 w miesiącu.
  • Odpowiedz
  • 0
@widme Typie, to ty jesteś sam źródłem twojego problemu xD i nie chcesz za wszelką cenę przyjąć tego do wiadomości. A swoim dzieciakom chociaż oszczędź szykan z powodu ich wagi w szkole.
  • Odpowiedz
@Flypho: aaaa to wy pisowcy xD Zawsze wszystko wina leży u kogoś, nie tym co nakręcił tą spekulację. Wcale na tym kokosów polskie spółki cukiernictwa nie nabiły nic a nic.
Wszystko nasza wina, polaka robaka co dupi od świtu do wieczora :D
Cukier dobrem luksusowym - nałożyć akcyze - nie będzie nam tu polak decydował ze chce dżem zrobić tylko ma do sklepu lecieć xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaxonxst: no i na uj Wy tyle tego cukru kupujecie. Ja ostatnio z 2 lata temu kupilem i jeszcze mi jakas resztka zostala xD
@T0pi5: przetwory/bimber generalnie to jest problem starych bab i ludzi na wioskach bo tam bez jest miejsce na #!$%@? przetworow dla calej rodziny na rok xD. Czyli w głównej mierze jest to problem elektoratu pisu i szczerze niech się #!$%@?ą na cyce ;*
Mały edit bo
  • Odpowiedz
@widme:
Polskie spółki cukiernictwa to jakaś 1/3 rynku xD, #!$%@?ły po #!$%@? do tej kabzy. Jeśli naprawdę wierzysz, że moja rada dot. usunięcia cukru z diety jest jakimś wyrazem poparcia PiS, to chyba nie zdajesz sobie sprawę jaką biedną #!$%@?ą hołotą jest przeciętny wyborca tej partii i jak bardzo by mu dupsko pękło, gdyby musiał kupić sobie stewię albo ksylitol za pięciokrotność ceny cukru. Miej trochę rozumu, człowieku, bo się odklejasz
  • Odpowiedz
@Flypho: To ty się odklejasz radząc ludziom czy firmom zrezygnować z cukru podczas gdy dla wielu to zwyczajnie niemożlwe. Czteroosobową rodziną zużywamy około 3-5kg cukru rocznie a ty mi mówisz ze jestem źródłem problemu i z dzieci sie moich będą śmiać.

Dostałem od teściowej kilkanaście kilogramów owoców których nie da się od razu skonsumować i dżemu mam nie robić. Lepiej zeby się zepsuło bo mi wykopek radzi bym zimą kupił w
  • Odpowiedz
  • 1
@widme
Rób sobie co chcesz. Wiele Polaków myśli tak jak ty, że przecież żadne jedzenie nie może się zmarnować i mamy najszybciej tyjace dzieci w Europie i 0 refleksji po stronie rodziców takich jak ty.
  • Odpowiedz