Wpis z mikrobloga

@aleksc a za to ile rubli albo dolarów zimbwabwenskich. Chłop pół życia na (dużej) łajbie spędzi więc 6k to wcale nie tak dużo. I nie ma co porównywać do plnów. Prędzej do wypłat w różnych stanach w Ameryce i w dodatku jednak to trochę elitarna posada.

6k $ to uważam że nie jest dużo jak na to ile musiał mieć szczęścia i umiejętności i poświęcić na to życia.

To tak jak ludzie
@pakujmandzur: no tak. Tak jak mowie szalu nie ma z pieniedzmi. Aczkolwiek jak policzysz emeryture to praktycznie w wieku 40 lat uzywajac 4% safe withdrawal rate wyglada to tak jakbys do reki dostal pol miliona $. Do tego znakomita wiekszosc ludzi po wojsku lapie kolejna fuche federalna. I jest tak ze pensja + emetyrura + mala/badz tez duza wojskowa "renta inwalidzka". I po kolejnych 20 latach dodatkowa emerytura federalna. Wiec w
@501st: PO1. Nie mam jakichs wiekszych checi na CPO. Tam juz jest polityka a i przy okazji trzeba spiro udawac aby byc CPO. Co wiecej nie jest jakas wielka roznica placowa. Nie mam zamiaru ani potrzeby udawac kogos kim nie jestem dla marnych $800/mies.
@aleksc: przeliczanie po kursie walutowym, szczegolnie gdy koszt zycia w PL jest troszke inny niz w us troszke nie ma sensu. Or jest to w miare sporo, ale niewiele wiecej ponad srednia krajowa, przy duzo wiekszej odpowiedzialnosci. Sporo ludzi zarabia duzo wiecej w cywilu za taka robote (2x-3x). Tyle tylko ze w wojsku jest emerytura po 20 latach aczkolwiek 83% ludzi do emerytury nie dociaga.