Wpis z mikrobloga

Ma ktoś doświadczenie z różnymi rodzajami pasków i jest w stanie powiedzieć czy któreś są lepsze od zwykłego lassa?

Zawsze używałem tych pierwszych od różnych firm, a teraz nawet te dodatkowo wzmacniane z KFD prawie mi się r-------y po pół roku xD. Kojarzę jak ktoś tu pisał, że ósemki w jakiś sposób zmieniają chwyt względem lassa i trzeba się do nich przyzwyczaić. Z kolei w tych trzecich piszą w opisie, że zapewniają słabszy chwyt i są głównie pod dwubój, więc chyba nawet nie ma co brać ich pod uwagę.

Potrzebuję ich tylko do martwego i sprawdziłbym te ósemki, ale nie mam czasu przyzwyczajać się do jakichś zmian w chwycie, bo trzeba podbić one rep maxa xD. Ale jeśli to nie aż taki problem, a dają mocniejszy chwyt i dłużej wytrzymają to pewnie bym je brał.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
Xaroks - Ma ktoś doświadczenie z różnymi rodzajami pasków i jest w stanie powiedzieć ...

źródło: comment_1661201065TjWy44bsnfHtntY9KDwfOe.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kasahara: to nie rozwalą się szybciej jak praktycznie cała sztanga będzie na nie napierać xD? Brzmi to jak jeszcze większe osłabianie chwytu w dłuższej perspektywie.
  • Odpowiedz
@Saprofit: nie potrafię nauczyć się zamka, a przy maxach i tak lecą paski + magnezja xD
@c4ctusj4ck: uchwytów też nie sprawdzałem, ale moim zdaniem to przesada. Skórzanych nie testowałem, ale te grube KFD nawet mi leżą tylko myślałem, że może jest jakaś jeszcze lepsza alternatywa.
@Kasahara: @bruhhhhhhhh: no dobra to chyba pozostaje wymiana lassa co pół roku xD. Dzięki.
  • Odpowiedz
@Xaroks: do tej pory używałem jakiś najtańszych pasków z allegro ale mnie w-------y bo były niewygodne więc kupiłem sobie pas transportowy 5cm szerokości na metry i na maszynie do szycia uszylem pętelki do przewlekania są sporo wygodniejsze tańsze a i myślę że długo posłużą koszt operacji 10 zł
  • Odpowiedz
@Xaroks:
w ósemkach ludzie czasem mylą wiązanie z posiadaniem 5cm dłuższej ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Musiałbyś spróbować. Mi najwygodniej robi się na dwubojowych łezkach, z tym że przekładam je inaczej niż dwuboiści i kupiłem takie grubsze. Trzymają się już 6lat. Ale IMO zwykłe lasso dla większości najlepsze, ewentualnie uchwyty gumowe/skórzane tego typu
  • Odpowiedz
@Xaroks: ja powiem tak: sam wiąże lasso na raz, więc dla mnie łezki są idealne, poza tym to jeden kawałek materiału, nie ma się tam co zepsuć. No i są najtańsze a to zawsze plus. Ósemki jak ktoś ma małe dłonie wydłużają chwyt, robią największą różnice i trzeba się przyzwyczaić. Imho, jedyny sens ich stosowania to jak chcesz trenować strongman albo mieć takie awaryjnie w razie gdy uszkodzisz dłoń aby
  • Odpowiedz