Wpis z mikrobloga

A ja uważam, że Zych jest szkodliwy w dokładnie takim stopniu jak Napierała mówi. Karmi tymi bredniami nacjoluchów i Januszy (bo kto inny może czytać jego książki), zniechęca do zachodu i wybiela III Rzeszę, a to tylko książki. Dzisiaj, obecnie głosi narrację, w której ideologia i bycie moralnym się nie liczy i nie opłaca, tylko należy być cynikiem (wschód) bo tylko takie narody wygrywają. I bardzo dobrze, że z nim jedzie, tylko mógł sobie darować gadanie że jest niszczony przez trolle itd. tylko powinien jechać po nim merytorycznie jak teraz po jego książkach.
#napierala
  • 67
@Kernydz: Ja nie jestem za doktorem, bo jest skrajnie filofrancuski i robi z siebie pajaca. Problem z tym gdybaniem Zychowicza polega na tym, że dużo osób bierze to za fakty.
@gnomol: no można, nawet sam zychowicz mówił u Jaruzelskiej, że jest za tym żeby dyskutować. Tylko że jak ludzie, a nie od razu pitolenie, że jest szkodliwy albo filmiki jak Napierała.
@gnomol: XDD i tu jest cały problem zychowicza jak na dłoni. Mówi rzeczy wbrew schematom, które nam wtlaczano od lat i dostajecie zwarcia XD. 1. Miasto #!$%@?. 2. Kilkaset tysięcy ofiar. 3. Kapitulacja podpisana. Gdzie tu jest zwycięstwo?
@Kernydz: Łapanki, oczekiwanie powstania przez tysiące, to były motywy tych ludzi. Pojawiają się pewne głosy, ale dokumentów nie widziałem, że i tak miasto miało być zamienione w twierdzę, a Warszawiacy odmówili kopania umocnień, za co groziła kara śmierci. Miasto w zasadzie zostało zniszczone całkowicie z rozkazu Hit, który nie miał żadnego sensu strategicznego, ale w przeciwieństwie do przypadku paryskiego, gdzie zignorowano podobny rozkaz wodza Rzeszy. W kwestii Warszawy, Niemcy bardzo ochoczo
@Kernydz: mnie #!$%@? tylko debilizm. to nie jest kwestia odmiennego zdania a kłamania n.t. historii. Gdyby UK w polityce zagranicznej byla tak cyniczna jak twierdzi on, czy posrednio tym, zacytowanym ci twoim wlasnym zdaniem, nie otrzymalibysmy np. wsparcia w postaci francuskiej ofensywy w Saarze, niszczenia niem. floty handlowej na m.północnym, ziem uzyskanych na zachodzie jako rekompensate dla kresów, czy nie udzielano by azylu naszemu rzadowi i cywilom w skolonizowanym przez Brytyjczykow,
@Kernydz: ale co takiego uzyskali, oddając życie swoich lotnikow, podczas wzajemnego zatapiania floty morskiej, czy ataku na bazę Kriegsmarine w Wilhelmshaven od 4 do 12.09 kiedy jeszcze nie bylo wiadomo ze Stalin na pewno wejdzie do gry? Dla samej gry pod publiczkę wystarczyly by tylko ziemie na zachodzie od Churchilla i przyjecie naszego rzadu oraz cywili. No i rozrzucane ulotki. Zychu lubi sobie z tego smieszkowac ale juz o zrzucaniu bomb
@Kernydz: nie wiem co by bylo, bo ja wole rozmawiac o tym co Było, a jest przemilczywane. Operacja Unitkahable byla srednio na rękę, a jednak Churchill jej chcial, a ostudzil jego zapał i olał wpierw Roosvelt, a nastepnie uznajacy ze ludzie w USA mają juz dosc wojny, Truman.