Wpis z mikrobloga

@spere: bo tak powinno się robić, to zwyczajnie działa i dobrze wychodzi
@xdTM: czytanie ze zrozumieniem leży?

potem wystarczy tylko je spisać i budować, oczywiście wszystko przy dodaniu głównych traktów którymi ludzie mogą sobie chodzić co by butów nie brudzić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Polasz: widzący to zarząd powinien zwyczajnie przedłużyć chodnik o te pół metra kwadratowego i tyle


Najlepszym sposobem jest nie budować chodników i poczekać aż ludzie wychodzą ścieżki, wtedy się samo pokaże gdzie stawić chodniki żeby wyszły naturalnie i wygodnie bez takich skrótów

@Papieszpolak6996: to wtedy miałbyś chodniki w każdą stronę. Wystarczy nie robić ich wąskich pod kątem prostym, tylko szersze na "skrzyżowaniach", żeby ludziom się naturalnie szło po
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: nie ważne ile razy napiszesz mi że nie umiem czytać nic nie zmieni tego, że odpowiadam na twój wyplusowany post i nie mam zamiaru czytać #!$%@? wie ilu komentarzy żeby się dobic dosprostowania
Zamiast się pultac to mogłeś odpisać że wuzej napisałeś jakieś sprostowanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polasz: Oskar Hansen znalazł rozwiązanie tego problemu przy projekcie bodaj Osiedla Kościuszki w Lublinie (?), gdzie przez pierwsze dwa lata nie było chodników a potem zrobiono chodniki w miejscu, gdzie było wydeptane.

Da się? Da. Tylko trzeba mieć mózg.
  • Odpowiedz
tu nie podaje żadnej prawdy objawio


@Polasz: Mrówki, takie robaki, robią to instynktownie i naturalnie - odkrywają najkrótszą drogę. Jeżeli przechodzisz tędy codziennie, idą do pracy, sklepu, szkoły - to w skali roku oszczędzasz już sporo czasu.

Pytanie dlaczego człowiek, po architekturze, projektujący chodniki jest głupszy od mrówki?
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: mieszkam praktycznie od dziecka na osiedlu oddanym do użytku w 91 roku. Do dzisiaj wybudowali 2-3 'trakty' właśnie w miejscach, gdzie wydeptane bo ludzie najczęściej skracali. Fajnie to się wyróżnia i pokazuje, że ma sens, nie ma już na całym osiedlu takich kwiatków w postaci wydeptanych trawników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Najlepszym sposobem jest nie budować chodników i poczekać aż ludzie wychodzą ścieżki, wtedy się samo pokaże gdzie stawić chodniki żeby wyszły naturalnie i wygodnie bez takich skrótów

@Papieszpolak6996: @Polasz: no właśnie. U mnie w mieście jest kilka takich skrzyżowań gdzie chodnik został zrobiony bez pomysłu. Mam wrażenie, że ktoś kto to projektował nigdy nie widział tego miejsca ze screenshote na żywo. Przecież wiadomo, że nikt nie będzie szedł
Soczi - > Najlepszym sposobem jest nie budować chodników i poczekać aż ludzie wychodz...

źródło: comment_16612447325zY7WGpk1mQ6fWHMaVWznE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz