Wpis z mikrobloga

Jaki jest sens jakiejkolwiek pracy kuriera jeśli mówimy o doręczaniu przesyłek do osób prywatnych?
Rozumiem, że to także jest jego praca, ale niestety myśle, że w tym przypadku liczy się zadowolenie klientów, a nie godzin pracy pracownika i kurier powinien pracować 16-22.

Za każdym #!$%@? razem dzwoni do mnie o 10 albo 11 czy jestem w domu. W innym przypadku wywozi przesyłkę 50km od mojego miejsca zamieszkania, aby za kilka dni próbować znowu o 10 w środku tygodnia czy jestem w domu.

Tak, wzialem specjalnie wolne, aby czekać caaaały dzień na kuriera z psią karmą albo jakimś innym gownem zamawianym, gdzie dostawca nie ma możliwości wysyłki paczkomatem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kurier #pracbaza #zalesie #logikaniebieskichpaskow #praca #kurierzy
  • 21
@30062018: dogadaj się z jakimś sąsiadem, czy nie może kilku h przetrzymać paczki z karmą. Ja tak zawsze robiłam, bo nie dałabym rady donieść wielkiego worka do domu odbierając go z poczty. A jak mieszkasz w domu to niech zaniesie z tyłu albo coś
@mr_ponglish ta, z tym że czasem nie ma innej opcji niż kurier np paczki z Chin tak jak OP napisał, poza tym firmy kurierskie (z mojego doświadczenia) nie potrafia jasno określić kiedy dostarczą, przykładowo jak mam czas dostawy 12-14 to przyjeżdżają o 10, a czesto bez zapowiedzi lub na nastepny dzień ( ͡º ͜ʖ͡º) i to strata z obu stron bo też tracą czas na przyjazd do
@30062018: @IIIlIII: Trzeba pamiętać że kurierzy to też ludzie. Przed zmianą ich godzin pracy można by też zmienić godziny pracy urzędów tak aby nie pracowały w tych samych godzinach co Ty ( ͡º ͜ʖ͡º).

Pracowałem trochę jako kurier (ten jeden z nielicznych co nie rzucał paczkami!). Na 1 stop (doręczenie/odbiór) masz dosyć mało czasu na mieście gdzie musisz wyrobić się przed korkami w przeciwnym razie
@Dioromeh Oczywiście zdaje sobie sprawę z realiów pracy, ja nie mam pretensji do samych kurierów tylko do ich organizacji pracy za którą już jest odpowiedzialna firma. Kiedyś pod tym względem bylo lepiej bo często się zdarzały smsy z info czy kurier dzwoniący przed przyjazdem ale widocznie konkurencja gniecie to się zaczęło obcinanie kosztów jak w twoim opisie.

Usługa jest obecnie skonstruowana na zasadzie 'no kurier u ciebie był i to twoja wina
@IIIlIII: Nie wiem jak teraz ale kiedyś funkcjonowali kurierzy popołudniowi zaczynający pracę okolo 13-14. Ale usługa popołudniowa kosztowała dodatkowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja byłem tym gagatkiem co dzwonił o 6:30 do ludzi i mówił o której będzie i jak będziesz gdzie indziej w tym czasie to podrzucę paczkę dla innego kuriera z bramy obok. Wszystko było do dogadania a z czasem klienci przyzwyczajali się do mojego
@30062018 też mnie to wkurza. Już mi się zdarzały też sytuacje, że specjalnie biorę zdalną, a kurier przerzuca paczkę do jakiegoś z dupy punktu odbioru, no i #!$%@? akurat sobie piechotą przez kilka ulic przytargam 28l żwirku. Jak przyszłam do tego punktu to laskę wydającą paczki zatkało, że zamierzam w ogóle spróbować xD

Zazwyczaj zamawiam wszystko na paczkomat albo z dostawą do pracy i po prostu targam to do domu, co też
w tym przypadku liczy się zadowolenie klientów, a nie godzin pracy pracownika i kurier powinien pracować 16-22


@30062018: brawo, właśnie odkryłeś czemu na całym świecie tradycyjna poczta upada, za to zyskują firmy w postaci Amazona (dostawa tego samego dnia, do sąsiada, na wycieraczkę, wieczorem) ale i inPost i paczkomaty (dostawa do paczkomatu). To się już zmienia, po prostu jeszcze nie zmieniło się całkiem i dalej masz firmy co nie wysylają do
ednak opcja wyboru popołudnia/wieczoru by się przydała


@fuechsinn: niektóre firmy kurierskie maja taką opcję, ale wygląda to tak, że ob12 kurier dzwoni z pretensją w głosie, czy już kogoś nie ma w domu, bo on już rozwiózł wszystko i teraz by musiał czekać....
@Azazeal: gdyby to działało, to bym słowa nie powiedział, ale niestety korzystałem... Generalnie kurierów unikam jak ognia i zamawiam tylko kiedy naprawdę nie ma innego wyjścia.