Wpis z mikrobloga

Kontynuując serię o #usa z #kierownikpodrozuje zapraszam na dalsze zwiedzanie Filadelfii przez [ZNALEZISKO](https://www.wykop.pl/link/6784515/schody-rockiego-i-wykopki-na-nich-oraz-parki-centrum-filadelfii/
(Bonus wykopki na końcu wbiegające jak Rocky)
Tym razem dojdziemy aż na schody Rockiego po uprzednim odwiedzeniu Fontanny Swanna (łabędziej) prezentującej cztery rzeki Filadelfii za pomocą postaci rdzennych amerykanów. Odwiedzimy także Statuę Aero Memorial World War I ku czci poległych lotników w pierwszej wojnie światowej. Zerkniemy na Instytut nauki i muzeum imienia Franklina i eksperymentalny wodolot z lat 1930, zrobiony całkowicie ze stali nierdzewnej zespawanej ówcześnie świeżo opatentowaną motodą spawania stopów.
Pójdziemy dalej parkową ulicą Benjamina Franklina, zatrzymamy się przy muzeum Rodina (francuskiego rzeźbiarza Auguste Rodina) aby chwilę później dotrzeć do fontanny/pomnika Waszyngtona, za którą znajdują się słynne schody po których wbiegł Rocky podczas swej dziewięciomilowej porannej, filmowej przebieżki.
Tradycyjnie kilka zdjęć w komentarzach
#podroze #spacer #rocky #historia #muzeum
silentpl - Kontynuując serię o #USA z #kierownikpodrozuje zapraszam na dalsze zwiedza...

źródło: comment_1661000083NhsisThjRNAePfbZZI2yGP.jpg

Pobierz
  • 21
@silentpl: z ciekawości, ile za noc wyszło? i ile nocy byliście? ja się trochę zraziłem do filadelfii, głównie przez nocleg w złej dzielnicy, do tego zbyt dużo uwagi przykułem do Kensington Ave i jakoś tak się to zsumowało na dosyć negatywne wrażenia