Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie ilość pozytywnych opinii na temat obowiązkowej służby wojskowej w tym wpisie: https://www.wykop.pl/wpis/67195331/boje-sie-ze-przywroca-zasadnicza-sluzbe-wojskowa-m/

Serio #!$%@?? XD Pal licho 18,19,20 latków a taki 25-26 latek ma rzucać wszystkie plany życiowe i zmarnować rok w woju bo "TERAZ MŁODY FAJNIE JEST NIE MA PATOLOGII ZROBISZ FORME GITARKA JEST"

Ręce opadają, a biorąc pod uwagę, że w Polsce masa ludzi jest za obowiązkową służbą to trzeba chyba powoli #!$%@?ć z tego kraju XD

#wojsko #polska #bekazpodludzi #niebieskiepaski #bekazpisu
  • 31
@AusserKontrolle: A ja jestem za obowiązkową ZSW. Oczywiście odpada zsw jaka miała miejsce za PRL. Nowa służba powinna być po pierwsze krótsza, dobrze zorganizowana i blisko miejsca zamieszkania. Do tego często powtarzana po zakończeniu. Tylko tak jesteśmy w stanie się obronić przed agresją.
Przeraża mnie ilość pozytywnych opinii na temat obowiązkowej służby wojskowej w tym wpisie:


@AusserKontrolle: to chyba jakis inny czytalismy, bo tsm nawet nie 10% piszacych wypowiada sie pozytywnie o obowiazkowej sluzbie.

Sporo osob pisze, ze w wojsku sie przez te 15lat pozmienialo sporo, ale malo kto klepie sie po plecach ze stwierdzeniem, przywrocic zasadnicza.

Troche chochola #!$%@?.
@AusserKontrolle: Osobiście nie miałbym nic przeciwko powrotowi Zetki jeśli zmieniłaby się jej forma. Marnowanie 9mc życia młodych chłopaków na szorowanie kibli i bieganie bez sensu, praktycznie bez żadnego konkretnego szkolenia wojskowego to był #!$%@? nonsens. Całe "szkolenie" z 9mc spokojnie dałoby się upchnąć w 1 lub 2 szkoleniach wakacyjnych, trwających 2-3 miesiące, akurat tak aby typowy student mógł w nich uczestniczyć w przerwie wakacyjnej bez straty roku życia. Jeśli dodać do
@AusserKontrolle: Taki pobór jaki był to shit i strata czasu, ale pobór na wzór skandynawski to może jakaś szansa np 25% rocznika i płatny pobór. Być może też nie ma innej opcji na obronę kraju-chyba, że ktoś ma realne plany. Tylko nie mówcie mi, że armia zawodowa wystarczy- nawet teraz mamy wpisanych poborowych do jednostek lądowych w czasie wojny tylko pobór jest zawieszony, to jest fikcja i coś musimy z tym