Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie ilość pozytywnych opinii na temat obowiązkowej służby wojskowej w tym wpisie: https://www.wykop.pl/wpis/67195331/boje-sie-ze-przywroca-zasadnicza-sluzbe-wojskowa-m/

Serio #!$%@?? XD Pal licho 18,19,20 latków a taki 25-26 latek ma rzucać wszystkie plany życiowe i zmarnować rok w woju bo "TERAZ MŁODY FAJNIE JEST NIE MA PATOLOGII ZROBISZ FORME GITARKA JEST"

Ręce opadają, a biorąc pod uwagę, że w Polsce masa ludzi jest za obowiązkową służbą to trzeba chyba powoli #!$%@?ć z tego kraju XD

#wojsko #polska #bekazpodludzi #niebieskiepaski #bekazpisu
  • 31
  • Odpowiedz
@AusserKontrolle: A ja jestem za obowiązkową ZSW. Oczywiście odpada zsw jaka miała miejsce za PRL. Nowa służba powinna być po pierwsze krótsza, dobrze zorganizowana i blisko miejsca zamieszkania. Do tego często powtarzana po zakończeniu. Tylko tak jesteśmy w stanie się obronić przed agresją.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 70
@AusserKontrolle taka mentalność. polak lubi gdy ktoś mu mówi co ma robić, bo wtedy sam nie musi myśleć.
Szkoda tylko że to młodzi dostaną najbardziej po dupie przez tych jełopów bo wytną nam bezpowrotnie dwa lata życia
  • Odpowiedz
Przeraża mnie ilość pozytywnych opinii na temat obowiązkowej służby wojskowej w tym wpisie:


@AusserKontrolle: to chyba jakis inny czytalismy, bo tsm nawet nie 10% piszacych wypowiada sie pozytywnie o obowiazkowej sluzbie.

Sporo osob pisze, ze w wojsku sie przez te 15lat pozmienialo sporo, ale malo kto klepie sie po plecach ze stwierdzeniem, przywrocic zasadnicza.

Troche chochola #!$%@?.
  • Odpowiedz
@AusserKontrolle: Osobiście nie miałbym nic przeciwko powrotowi Zetki jeśli zmieniłaby się jej forma. Marnowanie 9mc życia młodych chłopaków na szorowanie kibli i bieganie bez sensu, praktycznie bez żadnego konkretnego szkolenia wojskowego to był #!$%@? nonsens. Całe "szkolenie" z 9mc spokojnie dałoby się upchnąć w 1 lub 2 szkoleniach wakacyjnych, trwających 2-3 miesiące, akurat tak aby typowy student mógł w nich uczestniczyć w przerwie wakacyjnej bez straty roku życia. Jeśli dodać
  • Odpowiedz
@AusserKontrolle: Taki pobór jaki był to shit i strata czasu, ale pobór na wzór skandynawski to może jakaś szansa np 25% rocznika i płatny pobór. Być może też nie ma innej opcji na obronę kraju-chyba, że ktoś ma realne plany. Tylko nie mówcie mi, że armia zawodowa wystarczy- nawet teraz mamy wpisanych poborowych do jednostek lądowych w czasie wojny tylko pobór jest zawieszony, to jest fikcja i coś musimy z
  • Odpowiedz
@Stashqo: > Jeśli dodać do tego jakieś uposażenie (np. minimalną krajową) to nawet nie trzeba by nikogo przymuszać

"XD"

Dla niektórych to wciąż byłyby spore straty i to w takim "optymistycznym" trybie 2-3 miesiące 2 razy. Nie mówiąc już o 2 latach które by #!$%@?ły życie zawodowe, nie mówiąc już o samej utracie pieniędzy.
  • Odpowiedz