Wpis z mikrobloga

O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują, sam byłem przeciwny bo na początku nie można było wypłacić z tego kasy (dopiero jak się idzie na emeryturę). Potem weszło, że można wypłacić kiedy się chce. Zwracają wam 100% swoich wpłat i 70% wpłat pracodawcy plus wypracowany zysk tymi pieniędzmi (są w coś inwestowane przez firmę, która zajmuje się pieniędzmi z tych wpłat, w moim wypadku PZU), a podatek pobierany jest tylko z tego zysku (jeżeli strata to oczywiście nie). Ja wypłaciłem przez około 15 miesięcy kwotę 1500 zł a wypłaciłem tyle co na screenie.
I nie piszcie że to się nie opłaca, bo nie opłaca się tylko pracodawcy.
#ppk #finanse #bekazmirkow
Pobierz Apollowho - O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują...
źródło: comment_1660718271mkyH70FyZu40I4Odpb5QOE.jpg
  • 347
@Apollowho: jak na razie to PPK szoruje po dnie, jak spojrzałem na wyniki swojego to jestem na minusie z wpłat własnych (ale na plusie nadal z wpłat pracodawcy)
Tak, część osób i ma to matematyczny sens, wypłaca od razu po wpłacie swojej i pracodawcy, co jest czystym zyskiem.

Tak czy inaczej, tak jak należy PiS #!$%@?ć, szczególnie za utrudnienie w wypisaniu się z tego programu (deklaracja, że się nie chce byc
@Apollowho: dla mnie to wygląda mniej więcej tak że wprowadzili jakiś gównoprogram gdzie co kilka miesięcy musisz musisz wypłacać część twojej wypłaty bo ktoś tak sobie wymyślił, przecież to nie ma żadnego sensu, jak ktoś chce oszczędzać niech to sam robi i decyduje o tym, a tak finansujemy z podatków ludzi jakiś zbędny program bo przecież do jego obsługi jest masa ludzi zatrudniona
rozumiesz co pisze? Nie dostałbym tych pieniędzy w żaden inny sposób od pracodawcy.


@Apollowho: to już nie mój problem że nie potrafisz się dogadać z pracodawcą, ogarnięta osoba się dogada że nie chce ppk ale chce tą kwotę z kosztami pracodawcy na umowie i tyle