Wpis z mikrobloga

  • 186
O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują, sam byłem przeciwny bo na początku nie można było wypłacić z tego kasy (dopiero jak się idzie na emeryturę). Potem weszło, że można wypłacić kiedy się chce. Zwracają wam 100% swoich wpłat i 70% wpłat pracodawcy plus wypracowany zysk tymi pieniędzmi (są w coś inwestowane przez firmę, która zajmuje się pieniędzmi z tych wpłat, w moim wypadku PZU), a podatek pobierany jest tylko z tego zysku (jeżeli strata to oczywiście nie). Ja wypłaciłem przez około 15 miesięcy kwotę 1500 zł a wypłaciłem tyle co na screenie.
I nie piszcie że to się nie opłaca, bo nie opłaca się tylko pracodawcy.
#ppk #finanse #bekazmirkow
Apollowho - O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują...

źródło: comment_1660718271mkyH70FyZu40I4Odpb5QOE.jpg

Pobierz
  • 347
  • Odpowiedz
  • 0
@Jurigag No właśnie. Na właśnie działalności płacisz gówno składki i Twoim obowiązkiem jest samemu się zabezpieczyć. Dostaniesz minimalna emeryturę i tyle. Jak nie wiesz to już to wprowadzono ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@ProfesorRafalWilczur ile chce zarabiać rozmawiałem przy zatrudnieniu. Akurat ta firma jest taka że na danym stanowisku dają taka podwyżkę wszystkim pracownikom. 10 tys osób w firmie. Wyobrażasz sobie jaki byłby bunt gdyby Kowalski dostał 500 zł a Nowak 1000? Po co mają się narażać. Dadzą tyle samo , a jak ktoś się wykaże dostaje premie, ma awans, ma rozmowę z przełożonym wtedy.
  • Odpowiedz
Akurat w tym przypadku nasze państwo nas nie okrada


@Apollowho: no tak, ale okrada pracodawcę xD
Idąc tym tokiem beneficjent 500+ albo 14. emerytury też powie "państwo mnie nie okrada"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Apollowho: dzięki Tobie przeczytałem warunki, nawróciłem się i właśnie zaniosłem deklarację przystąpienia do HR
Dzięki ziom! :)
Edit: dziwi, że niektórzy tutaj tak idą w zaparte, że się nie opłaca :/
  • Odpowiedz
  • 0
@siepan beneficjenta 500 plus państwo okrada a potem oddaje. Gorzej jak nie masz 500 plus bo wtedy tylko okrada. To co w takim wypadku pracodawca ma zrobić? Może podwyższyć cenę swoich usług, towarów.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jurigag Ale po co się wypowiadasz w temacie PPK jak masz swoją firmę? Chyba tylko po to, żeby Twój pracownik nie wpadł na pomysł, że chce dołączyć
  • Odpowiedz
  • 0
@korpoRator no co ja poradzę. Ja nikogo nie zachęcam, ani nie odradzam. Mowie tylko jak było w moim przypadku i że Mirki piszą tu pierdoły o kradziezy pieniędzy przez państwo.
  • Odpowiedz
  • 0
@asd1asd zysk to półtora procent? No jeżeli mówisz o tym ile ma wypłata to tak. 1.5% miesięcznie masz więcej. Czy to dużo czy mało. Nie wiem. Dla mnie sporo jeżeli zapomnisz o tym na np pół roku czy rok. Nagle sobie przypomnisz i masz na wakacje czy tam remont.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jurigag Czym? Tym, że PPK przynosi Ci zysk i OP pokazał to na przykładzie? Sam też tak zrobiłem i miałem dokładnie taki sam efekt. U mnie w pracy przekonałem kolejne osoby, aby tak zrobiły i nikt nie żałuje.
  • Odpowiedz
  • 1
@Jurigag no ale zasmiecasz post jakimiś gownami gdzie ktoś ci tłumaczy że nie masz racji. Już się wypowiedziałes, znamy twoje zdanie z dziękujemy i wystarczy
  • Odpowiedz