Wpis z mikrobloga

  • 186
O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują, sam byłem przeciwny bo na początku nie można było wypłacić z tego kasy (dopiero jak się idzie na emeryturę). Potem weszło, że można wypłacić kiedy się chce. Zwracają wam 100% swoich wpłat i 70% wpłat pracodawcy plus wypracowany zysk tymi pieniędzmi (są w coś inwestowane przez firmę, która zajmuje się pieniędzmi z tych wpłat, w moim wypadku PZU), a podatek pobierany jest tylko z tego zysku (jeżeli strata to oczywiście nie). Ja wypłaciłem przez około 15 miesięcy kwotę 1500 zł a wypłaciłem tyle co na screenie.
I nie piszcie że to się nie opłaca, bo nie opłaca się tylko pracodawcy.
#ppk #finanse #bekazmirkow
Apollowho - O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują...

źródło: comment_1660718271mkyH70FyZu40I4Odpb5QOE.jpg

Pobierz
  • 347
  • Odpowiedz
Ja wypłaciłem przez około 15 miesięcy kwotę 1500 zł a wypłaciłem tyle co na screenie.


@Apollowho: Czyli zarobiłeś na tym jakieś 75 zł miesięcznie w dodatku mając te swoje pieniądze zamrożone na średnio 7,5 miesiąca. Do tego jakieś tam ryzyko, że jedną ustawą w dowolnej chwili stwierdzą, że jednak nie można wypłacać. Czy się opłaca? No jesteś do przodu powiedzmy o te 75 zł, ale szczerze? Za takie drobne to nie
  • Odpowiedz
  • 2
@pwone no 75 zł miesięcznie ale kwotą która jest warta ryzyka i dla mnie akceptowalna. Nie są to duże pieniądze, ot takie dodatkowe na zepsuta lodówkę czy coś. Zamrożone, możesz wypłacać co miesiąc. Nikt nie broni. No to jak takie drobne dla ciebie to rezygnuj i inwestuj po swojemu bez ryzyka większymi kwotami.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sanczo231 no zależy jaka firma została wybrana przez pracodawcę. Ja miałem w PZU . Wypełniasz jeden wniosek przy okienku coś tam wklepuje, sprawdza dowód, chyba NIP i regon firmy musisz mieć, nie wiem czy nie też nr konta na które jest wpłacane to ppk i czekasz na przelew na swoje konto
  • Odpowiedz
@Apollowho: ile dają za naganianie na PPK?
Nie chce mi się wierzyć, że wybrałeś się sam z własnej woli na krucjatę, żeby uświadomić ludziom jak zyskać 21.37zl co miesiąc i jakimi baranami są przechodząc obojętnie obok tej kupy szmalu?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Triskaidekafobiczny nikogo nie naganiam. No dla ciebie to 21.37 dla kogoś suma która może nawet uratować życie. Uzbierasz 2k to tak jakbyś dostał dodatkowa wypłatę (mowie o pracownikach za najniższą krajową). Śmiało rezygnuj, nic mi do tego, ale nie uważam że to się nie opłaca. Masz screeny że mi się na tym oplacilo
  • Odpowiedz