Wpis z mikrobloga

O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują, sam byłem przeciwny bo na początku nie można było wypłacić z tego kasy (dopiero jak się idzie na emeryturę). Potem weszło, że można wypłacić kiedy się chce. Zwracają wam 100% swoich wpłat i 70% wpłat pracodawcy plus wypracowany zysk tymi pieniędzmi (są w coś inwestowane przez firmę, która zajmuje się pieniędzmi z tych wpłat, w moim wypadku PZU), a podatek pobierany jest tylko z tego zysku (jeżeli strata to oczywiście nie). Ja wypłaciłem przez około 15 miesięcy kwotę 1500 zł a wypłaciłem tyle co na screenie.
I nie piszcie że to się nie opłaca, bo nie opłaca się tylko pracodawcy.
#ppk #finanse #bekazmirkow
Pobierz Apollowho - O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują...
źródło: comment_1660718271mkyH70FyZu40I4Odpb5QOE.jpg
  • 347
@Apollowho: czekaj, ustawa definiuje ile pracodawca może ci płacić ? XDDDD XD XDX DXD nie wiedziałem że już w takim komuniźmie żyjemy że państwo decyduje ile pracodawca płaci pracownikom
@Jurigag ustawa mówi że pracodawca ma obowiązek dopłacać ci do twoich wpłat. Jeżeli masz korpo gdzie pracodawca ma w dupie ciebie to takie coś jest korzystne. Również w zakładach w których jest najniższa krajowa. masz dodatkowy hajs, po roku zbiera się takim osoba po 1.5-2k, dla nich to dużo, a A #!$%@? by tego nie dostali. Jesteś ignorantem i piszesz pierdoły
@Apollowho: ale przecież sam napisałeś że tylko 70%, dlatego lepiej się dogadać z pracodawcą aby mieć 100% tego na umowie i elo, przecież żadna ustawa nie dyktuje ile ktoś ma ci płacić na umowie, rozumiesz to czy nie bardzo ? XD
@Jurigag no to mówię ci że mnie nie okrada bo dostaje pieniądze od pracodawcy których normalnie bym nie dostał, ale jest obowiązek i dostaje. Ty nie rozumiesz i jesteś zbyt płytki żeby to zrozumiec
@Apollowho Pamiętaj, że jak komuś to mówisz to mów że to zwrot, a nie wypłata. Właśnie z tego podowu pełno ludzi myśli że się nie da wypłacić, bo to prawda. Da się zwrócić ;)
@Jarasznikos

@Apollowho: Nie podoba mi się wymóg, że pracodawca musi coś płacić, zwłaszcza że część tej kwoty przepada. Wolałbym by wypłacił mi bezpośrednio te pieniądze.


Nic nie przepada. Te 30% idzie na Twój ZUS, więc Twoja przyszła emeryturę. Nie #!$%@? tylko, że nie będzie emerytur, bo to też nie jest prawdą. Brak wypłat emerytur to jest mega ostateczność, bo lepiej drukować i powodować inflację niż nie wyplacac emerytury