Wpis z mikrobloga

O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują, sam byłem przeciwny bo na początku nie można było wypłacić z tego kasy (dopiero jak się idzie na emeryturę). Potem weszło, że można wypłacić kiedy się chce. Zwracają wam 100% swoich wpłat i 70% wpłat pracodawcy plus wypracowany zysk tymi pieniędzmi (są w coś inwestowane przez firmę, która zajmuje się pieniędzmi z tych wpłat, w moim wypadku PZU), a podatek pobierany jest tylko z tego zysku (jeżeli strata to oczywiście nie). Ja wypłaciłem przez około 15 miesięcy kwotę 1500 zł a wypłaciłem tyle co na screenie.
I nie piszcie że to się nie opłaca, bo nie opłaca się tylko pracodawcy.
#ppk #finanse #bekazmirkow
Pobierz Apollowho - O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują...
źródło: comment_1660718271mkyH70FyZu40I4Odpb5QOE.jpg
  • 347
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Apollowho: szkoda się produkować mordo, debilom nie przegadasz. Oni dogadują się z prezesem korpo działającego w 30 krajach żeby pod stołem wypłacił dodatek w zamian za rezygnacje z ppk xD
Sam wypłacam co miesiąc i już jestem kilka koła na plus
@Apollowho: ogarniecie wypłaty z ppk pzu to maskara. Baby w oddziale twierdza ze się nie da, albo zakładają moje pzu. Po trzecich odwiedzinach w oddziale jak zadzwoniłem na infolinie przy nich, to dopiero powiedzieli jak to ogarnać. Żeby wypłacić trzeba dodać tylko numer telefonu do weryfikacji wypłaty. Albo przez pracodawce albo w oddziale, ale przez pracodawce się nie da bo na formularzach które maja nie ma gdzie wypisać numeru telefonu. Sprytnie
@Apollowho: u mnie było trochę inaczej. Wraz z nowym rokiem dostawaliśmy podwyżki np. 10% a jak ktoś się wypisał z ppk to dostawał ok 13% podwyżki (ta kasa która miał płacić pracodawca została uwzględniona w podwyżce). Więc to wg mnie najlepszy deal. Ale przyznam że pracuje w zajebistej firmie która dba o pracownika