Wpis z mikrobloga

O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują, sam byłem przeciwny bo na początku nie można było wypłacić z tego kasy (dopiero jak się idzie na emeryturę). Potem weszło, że można wypłacić kiedy się chce. Zwracają wam 100% swoich wpłat i 70% wpłat pracodawcy plus wypracowany zysk tymi pieniędzmi (są w coś inwestowane przez firmę, która zajmuje się pieniędzmi z tych wpłat, w moim wypadku PZU), a podatek pobierany jest tylko z tego zysku (jeżeli strata to oczywiście nie). Ja wypłaciłem przez około 15 miesięcy kwotę 1500 zł a wypłaciłem tyle co na screenie.
I nie piszcie że to się nie opłaca, bo nie opłaca się tylko pracodawcy.
#ppk #finanse #bekazmirkow
Pobierz Apollowho - O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują...
źródło: comment_1660718271mkyH70FyZu40I4Odpb5QOE.jpg
  • 347
@kopytko1234: ale wiesz, że tworzysz w tym momencie logicznego chochoła? Po co pracodawca miałby ryzykować karę i iść pracownikowi na rękę dając mu podwyżkę w takiej samej kwocie zamiast przystąpienia do PPK? Przecież dla niego to jest jeden uj, bo albo pracownik się zapisze do PPK, albo przyjdzie i będzie chciał forsę "pod stołem", skoro i tak już musi mu zapłacić.

Każdy pisze o tym, że "po co się zapisałeś, nie
@shavack jest to oczywiste że trzeba skądś zabrać żeby potem dać. Polacy za to zapłacą, tak jak za wszystko co robią pisiory. Możesz się do tego nie dokładać i zrezygnować z ppk. Stracisz na tym 2x ale państwo na pewno poklepie po pleckach. Z 500 plus też radzę rezygnować. Jeżeli społeczeństwo byłoby świadome i wykształcone to nie dopusciloby raz do rządów tych złodzieji dwa do powstania ppk lub by z tego od
A ty wierzysz że zobaczylbys te 1100 zł w jakikolwiek inny sposób?


@Apollowho: Dobra, załóżmy że w firmie masz 10 takich osób jak Ty. Nagle - dlatego że ustawodawca tak chce - pracodawca ma z budżetu na pensje pracownika dołożyć 78 zł miesięcznie. Razy 10 daje - 780 zł więcej na pensje co miesiąc, nie dlatego że pracownicy zasłużyli stażem, dobrą pracą, wykazali się, zrobili przed terminem duży projekt, ale dlatego
@Apollowho im więcej ludzi będzie z tego korzystało tym większy sukces władza będzie mogła obtrąbic. Można było nie dopuścić do stworzenia takiego systemu, ale jak już istnieje to moralnym jest go nie wspierać

@vinmcqueen w tym momencie to 3-4%, za kilka lat może być 7, potem 15, a potem jeszcze więcej, żeby jeszcze bardziej zachęcić ludzi do korzystania z tego programu, bo banki będą miały lokaty w PLN po 20%, bo inflacja
w tym momencie to 3-4%, za kilka lat może być 7, potem 15, a potem jeszcze więcej, żeby jeszcze bardziej zachęcić ludzi do korzystania z tego programu, bo banki będą miały lokaty w PLN po 20%, bo inflacja wyleci w kosmos.


@shavack: banialuki, co mam powiedzieć. Żadne poważne instytucje nie przewidują w naszym kraju stóp/inflacji na takim poziomie, żeby banki miały dawać lokaty na 20%. Tak to sobie możemy teoretyzować i
@Nivele jest nakładany obowiązek na pracodawcę, ale pracodawca woli odebrać pracownikom niż im dać. Typowa januszerka. U mnie w firmie ppk nie miało wpływu na podwyżki i premie. Podwyżki były powiedziane przed wprowadzeniem ppk i takie zostały, nagrody i premie również zostały tak jak miały być