Wpis z mikrobloga

O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują, sam byłem przeciwny bo na początku nie można było wypłacić z tego kasy (dopiero jak się idzie na emeryturę). Potem weszło, że można wypłacić kiedy się chce. Zwracają wam 100% swoich wpłat i 70% wpłat pracodawcy plus wypracowany zysk tymi pieniędzmi (są w coś inwestowane przez firmę, która zajmuje się pieniędzmi z tych wpłat, w moim wypadku PZU), a podatek pobierany jest tylko z tego zysku (jeżeli strata to oczywiście nie). Ja wypłaciłem przez około 15 miesięcy kwotę 1500 zł a wypłaciłem tyle co na screenie.
I nie piszcie że to się nie opłaca, bo nie opłaca się tylko pracodawcy.
#ppk #finanse #bekazmirkow
Apollowho - O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują...

źródło: comment_1660718271mkyH70FyZu40I4Odpb5QOE.jpg

Pobierz
  • 347
@Leosiaa dam Ci przykład. Wpłacasz 100 zł. Pracodawca dodaje Ci 70 zł. Od państwa masz na start chyba 450 zł. Razem wychodzi 620 zł. Tymi środkami obraca teraz firma która wybrał Twój pracodawca. Może być to zysk lub strata. Załóżmy że jest zysk i masz dodatkowe 10 zł. Razem wychodzi 630 zł. Tera chcesz wypłacić więc -od państwa 450 zł idzie w #!$%@?, z 70 zł od pracodawcy jest pomniejszane o 30%,
No ale z drugiej strony trzeba być ch*jem by brać PPK i później wypłacać co powoduje przepalanie 30% wpłat pracodawcy no ale dla większości was pracodawcą to zły krwiopijczy kapitalista, którego przecież nie zaboli te parę złotych.
Albo można jak u mnie dogadać się z pracodawcą i całą kwotę jaką by płacił na PPK wpłaca pracownikowi w premii ¯_(ツ)/¯ pracodawca nie traci nic, pracownik zyskuje, rząd więcej moich pieniążków nie widzi.