Wpis z mikrobloga

  • 186
O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują, sam byłem przeciwny bo na początku nie można było wypłacić z tego kasy (dopiero jak się idzie na emeryturę). Potem weszło, że można wypłacić kiedy się chce. Zwracają wam 100% swoich wpłat i 70% wpłat pracodawcy plus wypracowany zysk tymi pieniędzmi (są w coś inwestowane przez firmę, która zajmuje się pieniędzmi z tych wpłat, w moim wypadku PZU), a podatek pobierany jest tylko z tego zysku (jeżeli strata to oczywiście nie). Ja wypłaciłem przez około 15 miesięcy kwotę 1500 zł a wypłaciłem tyle co na screenie.
I nie piszcie że to się nie opłaca, bo nie opłaca się tylko pracodawcy.
#ppk #finanse #bekazmirkow
Apollowho - O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują...

źródło: comment_1660718271mkyH70FyZu40I4Odpb5QOE.jpg

Pobierz
  • 347
  • Odpowiedz
30% idzie na Twój ZUS


@QuDos: samo to że napisałeś że to idzie na TWÓJ ZUS to jest już elementarny brak wiedzy, w zusie nie masz żadnych swoich pieniędzy, wszystko idzie na na obecnych emerytów, za X lat to młodzi będą na ciebie zarabiać których nie będzie i będziesz miał wielokrotnie niższą emeryturę niż powinieneś mieć z tych swoich składek
  • Odpowiedz
  • 0
@Jurigag Co Cię to śmieszy? Czy wyobrażasz sobie, aby nie było emerytury? Przecież są inne możliwości wyjścia z sytuacji, gdy nie ma pieniędzy. Nie mówię, że emerytura będzie wysoka, ale będzie
  • Odpowiedz
@QuDos: tak, wyobrażam to sobie, że będą na poziomie kilkuset zł np a dla takich ludzi co pracowali na minimalnej kilkadziesiąt zł i elo, albo podatki 50% i wyżej tylko po to aby wypłacić tąką emeryturę jaką państwo powinno, ten system jest po prostu zepsuty i trzeba jak najszybciej się go pozbyć
  • Odpowiedz
  • 1
@Jurigag Jesteś jebniety? Masz swój rachunek w ZUS. To, że te pieniądze nie czekają na Ciebie tylko idą na aktualne emerytury to nic nie zmienia. Masz waloryzację środków i na podstawie Twoich składek masz wyliczaną Twoja emeryturę. Znam bardzo dobrze jak to działa, a Ty widocznie tylko powtarzasz bzdury, które ktoś usłyszał.
  • Odpowiedz
na podstawie Twoich składek masz wyliczaną Twoja emeryturę


@QuDos: XDDD zawołaj mnie za kilkadziesiąt lat i daj znać jak będzie wyglądać ta twoja emerytura, ewentualnie spoko, dadzą ci tyle, ile powinni tylko że chleb będzie kosztował np 50 albo 100 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) to właśnie ty powtarzasz bzdury, ten system jest niewydolny już teraz, każde prognozy tego systemu zakładają że dla ludzi mających 20-30 lat
  • Odpowiedz
@Apollowho: już z rok temu pisałem durniom z wikopu, że bardziej opłaca się zostać w ppk i po prostu wypłacać kasę niż wypisać. W odpowiedzi praktycznie zawsze dostawałem informację, że:

- ukradną mi pieniądze
- wspieram PiS bo oni wprowadzili PPK
- pracodawca nie da mi przez to podwyżki
- powinienem się dogadać z pracodawcą, że zamiast wpłacać mi na PPK będzie mi dawać na konto.

To tylko potwierdza jakimi ludzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Jurigag Widzę, że jeszcze nigdy nie pracowałeś i nawet nie dostałeś pisma z ZUS, który wylicza Twoja przyszła emeryturę. Ona też jest waloryzowana. To, że ludzie pracują na czarno i nie odkładają składek to potem będą płakać. Nie pisz już do mnie, tylko użyj internetu i trochę zaczerpnij wiedzy jak to działa
  • Odpowiedz
@QuDos: pracuję od 7 lat kolego, na własnej działalności, to ty użyj internetu i zaczerpnij wiedzy jak to działa, zus to piramida finansowa i zależy od tego ile jest wpłacających i ile ludzi pracuje, obecnie więcej ludzi umiera niż się rodzi, nie będzie miał kto pracować na tą twoją emeryturę
  • Odpowiedz