Wpis z mikrobloga

#!$%@? pensja 15k za klepanie nudnych api, powolna wegetacja, brak rozrywek,
brak pieniędzy na ekskluzywne wakacje, ciuchy kupowane raz w miesiącu
albo co tydzień w jakichś sieciówkach, brak pieniędzy na rozwój swoich dzieci, swój, żony, rodzeństwa i dziadków.
"tate tate jestem dobry w gała, zapisz mnie do proefsjonalnego klubu, to tylko 1500 zł miesięcznie - niestety synek,
w tym miesiącu dostałeś już Playstatation 5, przykro mi, idź pograć w Red Dead Redemption 2 hehe XD",
Żona, która nie wygląda jak Angelina Jolie, nie ważne jak #!$%@? będziesz wyglądał
i tak Cię nie rzuci, bo dobrze zarabiasz,
czas będzie Ci upływał szybko, bardzo szybko, "to już Sebastian idzie do prywatnego gimnazjum?",
rok miesiąc, 10 lat jak rok, zanim się obejrzysz będziesz w wieku 50 lat robił bilans swojego życia jadąc cabrio
i mówił do siebie:
"Janusz Pawlacz, lat 50, nic w życiu nie osiągnął, niczego ciekawego nie zaprogramował, nie rozwiązał trudnych problemów, nigdy nie żył"
#programowanie #programista15k #pasta #pdk
  • 43
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: nie jestem #programista15k , mam jedynie świadomość, że pasta OP-a to nie jest poziom życia jakiegoś krezusa podcierającego się stówami i walącego codziennie szczury kolumbijskiego koksu.

›hehe czaicie syn chce ćwiczenia 1500 za miesiąc
Trzy stówy to nie jest jakaś nieosiągalna granica bytu, więc to, co dla p0laka jest wręcz absurdalnym chochołem jest normalnym poziomem życia poza bantustanami.

Przypomniały mi się przygody Tomka Sawyera: dla Marka Twaina absurdalnym chochołem, z
  • Odpowiedz
jak to się ma do postu OP-a/mojego?


@Alky: do Twojego postu, że na zachodzie są takie same ceny, a jednak osobę, która w Polsce ma 11k złotych miesięcznie stać na normalne życie, Ciebie nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Hiobbit: 10k to ledwo przestaje być wegetacja, 15k nieco lepiej ale to wszystko jak liczysz solo.
Z rodziną to ani na leasing dobrej fury nie stać, ani na lepsze wakacje na miesiąc, taka prawda. Co najwyżej sobie pojedziesz do apartamentu w 1 rzędzie od morza a nie "2km" czy w hotelu weźmiesz "dwujke tom lepszom" ale wciąż nie jakiś deluxe suite na cały pobyt, w SPA też nie weźmiesz wszystkiego tylko
  • Odpowiedz
nic w życiu nie osiągnął, niczego ciekawego nie zaprogramował, nie rozwiązał trudnych problemów, nigdy nie żył


@Hiobbit: wszyscy skupili się na na 15k z tej pasty, a tutaj rozchodzi się o kryzys wieku średniego. Im szybciej , mężczyzna uświadomi sobie, że jest nic znaczącym trybikiem machiny systemu i kupi tego kabrioleta tym lepiej.
  • Odpowiedz
komputer-kombajn który ciągnie ci symulację wszechświata £4000.


@Alky: chciałem taki, co w czasie rzeczywistym liczy symulację plazmy kwarkowo-gluonowej w jednym jądrze atomowym… Nie ma nawet jak masz miliard dolców :( Co za tandeta…
  • Odpowiedz
@Hiobbit narzekasz na pracę programisty w kraju, gdzie 90% pracy programistów to klepanie CRUDów i kopiowanie że stackoverflow, a poważne R&D to promil na rynku IT, gdzie takie poważne R&D to robią z 3 duże firmy


Które? Bo bym się zastanowił nad zmianą
  • Odpowiedz
@Creamfields @WyjmijKija Właśnie to mnie bawi xD widać dla niektórych ciuchy to coś niesamowicie ważnego. Chyba codziennie nową koszulkę/bluzę noszą. Po pierwsze czas - są ciekawsze i ważniejsze rzeczy w życiu niż łażenie po sklepach offline/online i szukanie ciuszkow. Druga sprawa to to, że chyba tylko właściciel tych ciuchów wie ile one są warte. Może to zależy od trybu życia, nie wiem. U mnie to wygląda tak, że ubieram rano coś na
  • Odpowiedz
@Hiobbit: #!$%@? stary ja zarabiam 50k miesiecznie a jak lepiej wiatr powieje to 70k i mam te same problemy, do pierwszego mi nie starcza, normalnie wegetacja czlowieku. Trzymaj sie tam mordo
  • Odpowiedz