Wpis z mikrobloga

#!$%@? pensja 15k za klepanie nudnych api, powolna wegetacja, brak rozrywek,
brak pieniędzy na ekskluzywne wakacje, ciuchy kupowane raz w miesiącu
albo co tydzień w jakichś sieciówkach, brak pieniędzy na rozwój swoich dzieci, swój, żony, rodzeństwa i dziadków.
"tate tate jestem dobry w gała, zapisz mnie do proefsjonalnego klubu, to tylko 1500 zł miesięcznie - niestety synek,
w tym miesiącu dostałeś już Playstatation 5, przykro mi, idź pograć w Red Dead Redemption 2 hehe XD",
Żona, która nie wygląda jak Angelina Jolie, nie ważne jak #!$%@? będziesz wyglądał
i tak Cię nie rzuci, bo dobrze zarabiasz,
czas będzie Ci upływał szybko, bardzo szybko, "to już Sebastian idzie do prywatnego gimnazjum?",
rok miesiąc, 10 lat jak rok, zanim się obejrzysz będziesz w wieku 50 lat robił bilans swojego życia jadąc cabrio
i mówił do siebie:
"Janusz Pawlacz, lat 50, nic w życiu nie osiągnął, niczego ciekawego nie zaprogramował, nie rozwiązał trudnych problemów, nigdy nie żył"
#programowanie #programista15k #pasta #pdk
  • 43
  • Odpowiedz
żeby porządnie się w nim najeść nie licząc każdej frytki, musiałbym tam zostawić jakieś 100-150 żetonów z orzełkiem


@Alky: o kurde bele, to chyba ze 150kg ważysz jeśli musisz wciągnąć prawie 9 Big Maców by się tam najeść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hiobbit: bo 15k to jest pensja dobra dla singla chyba i to nie w Wawce, nie w Krakowie i nie we Wrocku (chyba że mieszkanko się dostało po rodzicach to wtedy odpada 3000-5000 zł).

Jak chcesz mieć rodzinę, dom, 2x dzieci to musisz zarabiać z 30k pracując zdalnie np: dla USA i twoja żonka fajnie jakby chociaż z 8k dołożyła z pracy ha-eruwy czy innej księgowości.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: wam od tego dobrobytu to już ładnie #!$%@? nic dziwnego że ten system upada :D jeszcze 8 lat temu ludzie się spuszczali nad 4k netto.
15k to akuratna wypłata żeby utrzymać rodzinę, jezdzic nowsza bryka i raz w roku wyjechac na wakacje, a wiele osób marzy o tym żeby mieć taki dochód na rodzinę. Oczywiście, jak rośnie pensja to i rosną wymagania opel przestaje być atrakcyjna marka a dom
  • Odpowiedz