Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

A dzisiaj na obiad muzułmański makaron z lokalu na dole mojego osiedla. Jest to tak zwany 凉面 czyli danie przygotowywane na zimno. Idealne na kantoński upał. Cena: 20¥ (13zł)

Jutro pierwszy raz od półtora roku wyjeżdżam turystycznie z Kantonu. Jadę do najbiedniejszej prowincji Chin, czyli Guizhou 贵州省. Czuję, że będzie zabawa, bo podchodzą tam ciekawie do kowida. Nie uznają testów z innych prowincji, na miejscu trzeba zrobić dwa testy w odstępie 24 godzin (w przeciwnym wypadku kod zmieni się na szary i nie będę mógł nigdzie wejść). Większość hoteli nie przyjmuje obcokrajowców. Do tego tamtejsze aplikacje covidowe umożliwiają jedynie podanie chińskiego dowodu osobistego, więc jeśli nie znajdę jakiegoś obejścia to będą problemy ( )

Dodatkowo, żeby opuścić Kanton muszę mieć test zrobiony w ciągu 48h

Zdjęcie przedstawia wioskę, do której mam plan pojechać
Zdjęcie obiadu w komentarzu

#chiny #ciekawostki #swiat #podroze #podrozujzwykopem #jedzenie
matiwoj11 - #matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

A dzisiaj na obiad muzułm...

źródło: comment_1660286634oMbdtPDijFH4UHfC8LD9h7.jpg

Pobierz
  • 21
Nie uznają testów z innych prowincji, na miejscu trzeba zrobić dwa testy w odstępie 24 godzin (w przeciwnym wypadku kod zmieni się na szary i nie będę mógł nigdzie wejść). Większość hoteli nie przyjmuje obcokrajowców. Do tego tamtejsze aplikacje covidowe umożliwiają jedynie podanie chińskiego dowodu osobistego, więc jeśli nie znajdę jakiegoś obejścia to będą problemy ( )

Dodatkowo, żeby opuścić Kanton muszę mieć test zrobiony w ciągu
  • 1
@AusserKontrolle chciałem napisać, że wspaniały do opuszczenia, ale też nie, bo nie ma lotów, a te które są kosztują kilkanaście tysięcy

Do tego warto wspominać i pamiętać, że od 2020 roku chińscy obywatele nie mogą aplikować o paszport w celach prywatnych (paszport można uzyskać jedynie po udowodnieniu ważnego celu podróży takiego jak np. praca lub studia za granicą).
@matiwoj11: czy nie przeszkadza ci stała obecność innych ludzi wokół ciebie w tym kraju? U nas możesz wybrać się gdzieś na wieś, do lasu, nad morze na samotny spacer. Podobno w Chinach to niemożliwe, bo WSZĘDZIE SĄ LUDZIE. Potwierdzasz?
  • 0
@helga-von-klusken internet podaje, że jest tam 1285 domów i około 6000 mieszkańców

@Przypadkowy to jest bardzo znana atrakcją turystyczna, więc pewnie mają jakieś systemy przeciwpożarowe. Bilet wstępu do wioski kosztuje 70zł za osobę. Jest tam mnóstwo hoteli i pensjonatów
czy nie przeszkadza ci stała obecność innych ludzi wokół ciebie w tym kraju? U nas możesz wybrać się gdzieś na wieś, do lasu, nad morze na samotny spacer. Podobno w Chinach to niemożliwe, bo WSZĘDZIE SĄ LUDZIE. Potwierdzasz?


@Przypadkowy co ciekawe gęstość zaludnienia Chin jest niższa niż np Niemiec, Włoch czy Szwajcarii
chciałem napisać, że wspaniały do opuszczenia, ale też nie, bo nie ma lotów, a te które są kosztują kilkanaście tysięcy


@matiwoj11: 幹嘛? a ja myślałem, że 7k PLN za lot Tajpej Kraków i z powrotem to rozbój, ale widzę, że na kontynencie zupełnie inna faza (ʘʘ)

Zostali jeszcze w ogóle jacyś obcokrajowcy w Chinach? Na Tajwanie tylko te maski no i kwarantanna, przez co nie można za
  • 1
Zostali jeszcze w ogóle jacyś obcokrajowcy w Chinach? Na Tajwanie tylko te maski no i kwarantanna, przez co nie można za bardzo podróżować weekendowo po Azji jak dawniej, a i tak już bardzo dużo obcokrajowców uciekło z tego powodu

@fuji nie bardzo, większość znajomych wyjechała albo wyjeżdża niebawem. Ja na południu mam na szczęście tanie loty z HK (1-2k PLN). Chociaż teraz się i tak sytuacja znacznie poprawiła w stosunku do tego