Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Otwieram swoją pizzerie/włoską restauację w mieście ok. 100tys mieszkańców. Mam już pizzermana z doświadczeniem, lokal, piec i niebawem startujemy. Chciałbym was zapytać od kilka rzeczy. Pizza będzie w stylu rzymskim (romana).
1. W menu wolicie dużo pozycji czy jednak kilka? A może brak propozycji, a możliwość samemu skomponowania placka? Np. podstawa + każdy składnik warzywny 2zł, mięsny/ser 4zł. Mi pasuje ta ostatnia opcja, zawsze ignoruje propozycje tylko samemu komponuje sobie pizze. Za dużo czasu schodzi na czytaniu tego. Pizzerman ma inne zdanie i chce z 20 propozycji dać.
2. Jaki są wasze ulubione kompozycje pizzy? Bardziej mi chodzi o coś mniej standardowego niż szynka pieczarki.
3. Jeżeli zostaniemy przy gotowych kompozycjach to preferujecie każdą nazwać jakoś np. diavola, sycylijska, itp czy jednak wystarczą same numerki?
4. Pizza z ananasem? Dla mnie profanacja. Ale pizzerman się upiera bo podobno jest wzięcie na to.
5. Oliwy i sosy. Jak wyżej. Będą oliwy gratis, ale pizzerman chce też w menu dać możliwość zamówienia pomidorowego i czosnkowego sosu. Bo też podobno kliencie tego oczekują.
6. Co jeszcze można dorzucić do menu? Póki co chcemy wrzucić focaccia oraz panini robione na bazie focacci oraz ze składnikami od pizzy. Będzie też deska serów, wędlin, anitpiasti oraz mix tego wszystkiego - większość składników to to samo co na pizze ląduje. Będą jeszcze ze 3-4 sałatki - na bazie mixu sałat oraz caprese.
7. Zastanawiamy się też nad makaronami. Miejsce w kuchni jest. Byłoby to kilkanaście pozycji np. arrabiata, bolognese, z pesto, cacio e pepe, aglio olio, carbonara. Pizzermen ogarnia te przepisy. Ale póki co mówi, że lepiej samą pizzą się zająć, a może później wprowadzić makarony.

Może jeszcze jakieś rady, propozycje macie.
Napiszę tylko, że będzie strona internetowa, wszelkie sociale typu fb, insta, zamawianie przez pyszne, płatność kartą w dostawie, ulotka do każdego zamówienia, karton do pizzy dedykowany + folia na dnie kartonu + plasticzek który chroni pizzę od góry kartonu.
#gastronomia #pizza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62efe150cdd8d55ea642311d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 93
@AnonimoweMirkoWyznania: moim zdaniem nie wiecej niz 10 pozycji i tak to dobry pomysł z komponowaniem
2.dobra wędlina, dobry ser, pomidor i cos zielonego np rukola
3. nazwy moga byc ale byle nie w stylu Włoski potwór albo nie dasz rady
4. ja osobiscie lubie hawajską ale przy znajomych bym nie zamówił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. Jestesmy w Polsce ludzie sa przyzwyczajeni do sosów wiec moim zdaniem
@AnonimoweMirkoWyznania:
1.Wybór z przygotowanych propozycji.
2. Gruszka z kozim serem.
3. Obojętnie.
4. Obojętnie, przecież jej nie zamówię jak jej nie chcę zjeść.
5. Jeżeli pizza jest dobra i ma smak, to tylko oliwy. Jeżeli na 20 pozycji w menu 10 smakuje tak samo, to równie dobrze mogą smakować keczupem i czosnkiem.
6. Włoskie piwo/wino
7. Dwa, trzy dobre makarony.

Jeżeli będziesz bazował na włoskich składnikach, to możesz wystawić też regał
@AnonimoweMirkoWyznania: 1.Koniecznie dodajcie opcje własnej kompozycji, na pewno trafisz na klientów którzy będą chcieli wymienić jeden składnik na inny
2. Moj faworyt ser pleśniowy/kozi + gruszka +orzechy włoskie. Ale rzadko można na taką trafić w restauracji wiec pewnie nie schodzi jakos super
3. Dla klienta lepiej dać pełne nazwy, jak ktoś lubi tylko napoli to będzie szukał po nazwie a nie czytał wszystkie składniki.
4. Ja lubię bardziej hawajską niż jakieś
@AnonimoweMirkoWyznania: słuchaj się pizzermana bo ma rację nawet jak ludzie przyjdą do super duper włoskiej restauracji z prawdziwą włoską pizzą to i tak będą chcieli na nią #!$%@?ć sos czosnkowy albo ketchup pomimo tego że się tak nie robi ale polscy czy zagraniczni klienci tego nie wiedzą i chcą tak zjeść po prostu czy tak się powinno jeść czy nie więc warto mieć takie sosy w menu ci co będą chcieli
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak jak wszyscy mówią -lepiej mniej, ale super jakości. Możecie robić też dodatkowo sezonowe dania z jakimiś "ekskluzywnymi" dodatkami jak np. sprowadzana włoska burrata. Chociaż to wszystko zależy od miejscowości, a co za tym idzie oczekiwań klientów. Niektórzy po prostu chcą zjeść hawajską i #!$%@? :D. Nie wiem czy coś ominelam, ale chyba w ogóle nie piszesz o napojach. Do takich potraw chłodne wino w lecie byłoby jak znalazł. Możesz