Wpis z mikrobloga

Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~2022 niekoloryzowane, bo mam kolorowy aparat.

Od około tygodnia okupują w kilku dzielnicach najbardziej ruchliwe skrzyżowania licząc na nowe ofiary.
Na to, że uda się wciągnąć w machinę sekty kolejne zbłąkane dusze, nie wspominając z początku o wielu chorych praktykach jak wykluczanie najbliższych niewierzących osób z otoczenia czy wmawianie ludziom że transfuzja krwi to grzech.

A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Można poczytać w Internecie wiele informacji na temat tego jak działa ta machina. Również na mikroblogu byli wyznawcy tej sekty nie raz opisywali swoje przykre doświadczenia.

Teraz polują na Ukraińców zagubionych i szukających wsparcia przez wojnę jaka opanowała ich kraj. Widzimy to po materiałach reklamowych .

Z kolei zwolennicy ŚJ (tak, są wśród Mirków sekciarze) usilnie próbują odwracać kota ogonem, udając, że problem ŚJ nie istnieje i wszyscy dookoła wmówili sobie historię na ich temat.
Najczęstszym pierwszym argumentem takich wykopków jest coś w stylu "ŚJ są związkiem wyznaniowym a nie sektą".
Nie są. To instytucja prawna a nie wyznaniowa, zarejestrowana jako korporacja (spółka). W Polsce ustawowo pojęcie sekty nie istnieje ponieważ obowiązuje wolność wyznania. Jednak zarejestrowanym związkiem wyznaniowym ŚJ nie są.

Do tego dochodzi niielegalne ustawiane w pasie ruchu drogowego jakim jest chodnik materiałów reklamowych, dlatego też widząc takie osoby zachęcam do zgłaszania ich do odpowiednich służb miejskich.
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego (wyrok z 16 maja 2018 r., sygn. akt II GSK 87/1) sądy uznały, że:
- droga z chodnikiem i przestrzeń nad nimi stanowią pas drogowy;
- nie ma znaczenia to, na jakiej wysokości reklama wisi nad chodnikiem;
- nie ma znaczenia to, czy reklama utrudnia ruch pieszych lub pojazdów;
- nie ma znaczenia to, czy reklama koliduje z urządzeniami drogowymi lub wpływa na bezpieczeństwo;
- jeśli reklamę umieszczono na budynku tak, że wystaje nad pas drogowy, to mamy do czynienia z zajęciem pasa drogowego, na które jest potrzebne zezwolenie;
- w razie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia, nakłada się karę stanowiącą dziesięciokrotność opłaty, jaką należałoby uiścić za legalne zajęcie pasa.

I tu również pojawiają się jechoworycerze mówiąc "że przecież oni nikomu nie szkodzą".
Jak uargumentowalem wyżej - szkodzą.
A do tego nielegalnie się reklamują zaśmiecając przestrzeń publiczną o mając się za lepszych od innych którzy muszą tego prawa przestrzegać.

#swiadkowiejehowy #jechowi #religia #bekazpodludzi #sekta #oszukujo
bizonsky - Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~2022 niekoloryzowane, bo mam kolorowy...

źródło: comment_1659516211kVd0riY0YwAq3X1zQBFTjG.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: szczerze to sprowadzasz dyskusje do jakichś głupich absurdów, zresztą dziwi mnie bardzo,że ktoś kto nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) sympatykiem tej sekty poswieca swój czas żeby jakkolwiek próbować coś dobrego tam znaleźć. No ale są różne hobby, chociaż ja trzymam się swojej teorii,że nie robisz tego tylko żeby sobie podyskutować.
  • Odpowiedz