Wpis z mikrobloga

tatara uwielbiam


@luxkms78: to zjedz tatara, kup polędwice czy ligawę i posiekaj, a nie to zmielone coś

znajomi mówili że dawno tak pysznego tatara nie jedli. Nie wiedzieli że z paczki.


@zasadzka01: współczuję znajomym że nigdy dobrego tatara nie jedli, przecież to nie jest nawet podobne, tatar to nie zmielona papka, co do smaku to nie mam pojęcia bo nie próbowałem takiego paczkowanego, sam wygląd mnie odrzuca już pomijając że
@luxkms78: tak, masz rację, użalam się nad sobą ponieważ nie jem psa zmielonego razem z budą i łańcuchem na którym był trzymany, a wolę sam posiekać mięso które mam jeść bez obróbki termicznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Deska_o0: Tak, i na bank jadasz tylko i wyłącznie mięso wege do tego bo taki jesteś eko. Żegnam.
@luxkms78: Ale on ma rację, a przyznaje to mimo że mam go na czarno xD
Te paczkowane tatary jak każdy gotowiec jest słaby, jest zjadliwy, dodasz cebulkę i ogórka, trochę maggi i zjesz ale to jest max 4/10. Wyrób tataropodobny który można zjeść na szybko ale żeby się nad nim rozpływać, proszę Cię, nie ta liga.
Jak kupisz dobre mięsko to będzie przynajmniej 7/10

Nawet na opakowaniu masz że to mięso
@krabczy: Sęk w tym że nie lubię dyskutować z frustratami którzy próbują zagłuszyć swoje kompleksy w sieci próbując się dowartościować. A takich na wykopie pełno - szkoda czasu na nich.

A tatara zapewniam że jadłem takiego którego ten typ nie widział nawet na obrazku. Teraz jednak kupiłem taki a nie inny bo tak chciałem i wuj mu do tego - moje pieniądze, mój wybór.
@luxkms78: Dlatego też mam go na czarno xD @Ibadi: ależ ja mam wywalone w to co kto je, chyba że makaron ze śmietaną nazywa carbonara to wtedy nie xD
odnoszę się tylko do tego że gotowce są słabe i słabej jakości i nie ma powodu dla którego ktoś po jego zjedzeniu miałby mówić że jest pyszne, bo nie może takie być. Samemu mi się zdarza brać jakieś gotowce ale akurat
chyba że makaron ze śmietaną nazywa carbonara to wtedy nie xD


@krabczy: Też wolę bolognese. ;)

gotowce są słabe i słabej jakości


@krabczy: Owszem, najczęściej tak jest - nawet prawie zawsze. Sęk w tym że nie zawsze mam czas w ciągu dnia przygotować sobie coś lepszego i nie zawsze mi się chce (nie dalej jak kilka dni temu na zrobienie sobie obiadu od zera straciłem jakieś 3 godziny). Nie zawsze
@autremonde: @Deska_o0:
Do gotowca dodaję wody, mieszam, dodaję pieprz i żółtko, mieszam, dodaję oleju, mieszam.
Z ogórkiem/cebulką/grzybkiem jak dla mnie bardzo spoko.

Ale tego z Auchan nie próbowałem. Najlepsze z tych, co jadłem, chyba te z Biedry były. Opcjonalnie Łuków (nie Sokołów!) z Lidla.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kemek: @luxkms78: z gotowych czasem pojawiały się tatary premium chyba Sokołowa i były świetne.

Bo te to faktycznie wszystkie zakłady mięsne robią z tej części mięsa ze ścięgnami która zostaje po wykrojeniu ładnych kotletów. Sam je często zjadam bo dostępność wygrywa ¯\_(ツ)_/¯