Wpis z mikrobloga

Jakie buty do biegania dla osoby powyżej 100kg?
Trochę oglądałem już temat i za specjalnie nie potrafię się zdecydować.
Hoka One One Bondi X
Asics Nimbus Gel 24
Asics Gel kayano 28 albo 29
Adidas Ultraboost 22

To tak z topowych/największą amortyzacją jakie znalazłem i były też polecane
Teraz biegam w jakichś asicsach 7 letnich za 400-500zl (nie pamiętam modelu a metka jest starta) z jakąś żelową amortyzacją ale to były buty kupione w momencie gdzie tyle nie ważyłem, więc nie zwracałem na to uwagi, a definitywnie mają mniejszą amortyzację niż inne buty.
Mam płaskostopie/szerokie stopy
Biegam tylko na bieżni na ten moment
Zależy mi na tym, żeby jak najbardziej uchronić stawy/kolana i kij wie co tam jeszcze.
Pytam bo może ktoś kupował/porównywał/ma większe doświadczenie/miał te buty w rękach albo co lepsze na nogach

#buty #bieganie #chudnijzwykopem #silownia ##!$%@? #zdrowie
  • 26
@DPressed: Nike Vomero. Spróbuj znaleźć sobie miękkie ścieżki i unikaj asfaltu/betonu/chodnika. Jak bieżnia to najlepiej z dobrą amortyzacją. Aha i może zacznij od roweru. Szkielet to szkielet, ma swoją wytrzymałość.
@cassiopei: nie mówię, że moja droga to jedyna i najlepsza i że OP będzie ok. Dlatego napisałem, żeby z umiarem to wszystko robić. Niech biega jak lubi. Tylko nie od razu 10km tylko np 2 km w jakimś spokojnym tempie. Do tego wszystkiego warto też kontrolować michę i cos dołożyć do tego biegania.
@DPressed: nie bede ci prawil kazan bo ja nie nawiedzony. Sam biegalem ze apora nadwaga, zyje nic nie #!$%@?.

Buty.
Hoka to dobry kierunek, ale:
X w nazwie (bondi x) to info ze jest tam plytka carbonowa. Nie polecalbym isc w carbon jako treningowa dla poczatkujacego.
Zwykle bondi jak najbardziej, moze clifton jako jeden z najbardziej uniwersalnych.

O asicsach, no kiedys to byla dobra firma i polecana dla poczatkujacych. Teraz troche
Co do niektórych tutaj, Wy wiecie, że jak ktoś ma 100kg wagi nie oznacza, że ma nadwagę I musi schudnąć do biegania? ¯_(ツ)_/¯ Można tak jak w moim przypadku mieć 206 wzrostu - waga 115 przy sportowej sylwetce jest wręcz naturalna

Asics nimbus gel od siebie polecam!