Wpis z mikrobloga

Jakie buty do biegania dla osoby powyżej 100kg?
Trochę oglądałem już temat i za specjalnie nie potrafię się zdecydować.
Hoka One One Bondi X
Asics Nimbus Gel 24
Asics Gel kayano 28 albo 29
Adidas Ultraboost 22

To tak z topowych/największą amortyzacją jakie znalazłem i były też polecane
Teraz biegam w jakichś asicsach 7 letnich za 400-500zl (nie pamiętam modelu a metka jest starta) z jakąś żelową amortyzacją ale to były buty kupione w momencie gdzie tyle nie ważyłem, więc nie zwracałem na to uwagi, a definitywnie mają mniejszą amortyzację niż inne buty.
Mam płaskostopie/szerokie stopy
Biegam tylko na bieżni na ten moment
Zależy mi na tym, żeby jak najbardziej uchronić stawy/kolana i kij wie co tam jeszcze.
Pytam bo może ktoś kupował/porównywał/ma większe doświadczenie/miał te buty w rękach albo co lepsze na nogach

#buty #bieganie #chudnijzwykopem #silownia ##!$%@? #zdrowie
  • 26
@DPressed nibus gel, sam używam i miałem sporo ponad 100 obecnie 95, i nie słuchaj amatorów co się nie znają na doradzaniu, oczywiście nie szarżuj truchtaj w swom tempie ...przy takiej wadze da się normalnie biegać i nie jest to problem...
@DPressed: Hoka One One Bondi miałem. Trochę ciężkie jak na mój gust. Wygodne ale mało wytrzymałe. Cala podeszwa zaczęła odchodzić od reszty.
Myślę,że Asics Gel Kayano będą ok dla Ciebie. Najważniejsze to pójdź do sklepu i przymierz kilka par. Podłącz w nich i zobaczysz jakie będą ok.
@sEB-q: no właśnie myślę o tych nimbusach
@Rain_Dog: obczaje
@noe44: czyli jednak, już któryś raz z kolei słyszę, że hoki się rozklejają
@MirkobIog: @luk04330: spacery/chodzenie zbyt mało emocji
rower - nie lubię
basen - w sumie bardzo chciałbym iść na basen, ale mam fobię przed wszelkimi tego typu "powierzchniami"
Żeby nie było - żaden wstyd itd. tylko głupie fobie dzięki OCD
@DPressed: jak ważysz 100kg to nie biegaj tylko maszeruj, bo będzie z tego więcej szkody niż pożytku. Mogę się założyć, że samym szybkim marszem pod górkę będziesz w stanie sobie podnieść tętno powyżej 140.
@sEB-q: Skąd w Tobie tyle jadu człowieku?
Przechodziłam przed to samo co OP, więc mam podstawy żeby cokolwiek my doradzić. Teraz biegam regularnie. Zaczęłam jak miałam za wysoką wagę i mimo dobranych butów i ćwiczeniu techniki biegowej odbiło się to na moich kolanach. Lepiej byłoby chodzić o kijkach/jeździć rowerem, może udać się do fizjoterapeuty żeby ocenił stan kolan i wypowiedział się w tej kwestii. Kolega może sobie zrobić krzywdę zaczynajac za
spacery/chodzenie zbyt mało emocji


@DPressed: będziesz miał emocje jak rozwalisz kolana. Serio chodzenie jest sensowną drogą. Serio spalisz kcal i serio będziesz miał efekty. Załóż buty i wyjdź z domu a nie kisisz się na tej bieżni i narzekasz na emocje. Na moim przykładzie i na podstawie tego co czytałem i widziałem to chodzenie jest jedną z lepszych opcji dla osób z nadwagą. Chodzę od jakiegoś czasu i efekty są bardzo
@DPressed: Uważaj na stawy, mozesz brać jakieś suple np Animal Flex, przechodziłem to sam pare lat temu, ze 106kg to 70kg, jeden zbyt wymagajacy bieg i tydzien bolących kolan (,)
@DPressed: wykop lubi legendy o wybuchających kolanach ( ͡° ͜ʖ ͡°) zaczynałem bieganie przy wadze 110kg. Jakbys zobaczył w jakich butach to byś od razu założył ,że mnie również kolana wybuchły. Otóż nie stało się tak. Najważniejsze to robić to wszystko z głową, słuchać swojego organizmu, być wytrwałym i nie oczekiwać wyników po tygodniu. Prze ponad dwa lata biegania około 170 - 200 km miesięcznie miałem jedną