Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, jestem z siebie dumna ()

Ostatnio realizowałam receptę na lek dla dziecka i tak na pierwszy rzut oka nie bardzo pasował mi dobór preparatu. Sprawdziłam w ChPL i faktycznie był on zarejestrowany do stosowania u dorosłych. Zadzwoniłam do przychodni, akurat była ta lekarka, która wystawiła receptę, więc zapytałam czy na pewno to miało być na recepcie. Pani odpowiedziała, że się pomyliła (zdarza się nawet najlepszym) i miało być przepisane coś innego, podziękowała za telefon i spytała czy wystawić nam nową receptę.

Pamiętajcie, że farmaceuta to ostatnia osoba, która może wyłapać lekową pomyłkę!


#dwafartuchywaptece #farmacja #medycyna #zdrowie #lekarz
dwa_fartuchy - Słuchajcie, jestem z siebie dumna (。◕‿‿◕。)

Ostatnio realizowałam re...

źródło: comment_1659209502OtQafkYO8SbaCgLWBbZeH3.jpg

Pobierz
  • 207
  • Odpowiedz
o tym, że farmaceuci robią coś więcej niż tylko podają leki


@dwa__fartuchy: tym jednym wpisem pokazałaś, że farmaceuci kończą studia do stania na kasie bo ludzie nie czytają ulotek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
i ciekawe jakbys taki byl do przodu jakby to byla jakas stara grazyna w aptece a nie ta ze zdjecia ktore specjalnie wrzuca


@t4ko: Mam swój rozum, kawał życia za mną. Takich smarków jak ty też spotykałem.
Jesteś nikim dla mnie, a OPka jest normalnym użytkownikiem, który coś ciekawego czasem podpowie.
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: tez jestes nikim dla mnie i sie dziwie ze odpisuje XD ten kawal zycia sobie wsadz w dupe komunisto i ciesz sie dalej, a z tym rozumem to nie jestem taki pewien bo piszesz jak zalany sperma przegryw
  • Odpowiedz
dlaczego tak uważasz? Bo nie mówią na głos: "Lek numer 1 i numer 2 - brak interakcji. Lek numer 1 i numer 3 - dawka się zgadza"?


@dwa__fartuchy: niemniej to powinien sprawdzać system P1, skoro ma informacje o wystawionych (i zrealizowanych) receptach. Leku niezarejestrowanego dla dzieci w ogóle nie powinien pozwolić wystawić bez dodatkowego potwierdzenia stosowania off-label
  • Odpowiedz