Wpis z mikrobloga

Usunąć zajęcia wf z planu. Śmiać się chce jak się pomyśli że ktoś z wf nie będzie miał promocji do następnej klasy


@hamuj_sie_hamuj_sie:
Mogłyby zostać ale jako przedmiot nie podlegający ocenie. Trochę ruchu nie zaszkodzi ale ocenianie na podstawie predyspozycji fizycznych jest krzywdzące. Na sprawdzian można się zawziąć i nauczyć w tydzień czy dwa poprawiając stopnie, w wypadku WFu choćby się dzieciak obesrał na miętowo to w ciągu jednego semestru
  • Odpowiedz
trenowałem z synem z niewielką wadą serca potrzebował 10 tygodni żeby przebiec 5 km w 30 minut i był 3 w całej klasie

@Sl_w_k_1:
No i gratulacje, dalej jednak uważam, że wystawianie ocen na podstawie tabelek (tak było za "moich czasów" ponad 20 lat temu) jest krzywdzące dla wielu dzieci. Już lepiej oceniać za relatywne postępy. Ja zawsze byłem tym grubym dzieciakiem, mimo że jadłem tylko to co matka robiła
  • Odpowiedz
@Sultanat_Muszelki: dla mnie WF w podstawówce i technikum to był koszmar. Przebieranie się po kiblach lub na schodach, przymus robienia tego, co kazano, a nie co dzieciaki chciały, a na koniec bez prysznica wio na 5-6 lekcji :) Czysty idiotyzm i dopiero na studiach polubiłam WF na tyle, że sama chciałam zamiast unikać.
  • Odpowiedz
  • 88
@Sultanat_Muszelki co to za #!$%@?, że eu ef nudny? Cała szkoła jest nudna jmi jakos nie bardzo da radę załatwić sobie zwolnienie od edukacji. Ta plaga zwolnień zaczęła się nie wiem kiedy bo jak ja jeszcze byłem w liceum to może z jedna osoba na klasę miała zwolnienie, lub czasem tylko czasowo nie ćwiczyła
  • Odpowiedz
@smk666: Ta i zakazać matematyko, bo ocenia się sprawdziany na podstawie tabelek z ocenami. Zakazać wszystkiego, bo ktos może nie mieć predyspozycji czy chęci do nauki biologii czy historii ( ͠° °)
  • Odpowiedz
@magliarosa:
Matematyki nauczysz się w kilka dni wytężonej pracy, wyników w sporcie nie poprawisz tak szybko bez kompleksowego podejścia do żywienia i treningu a to już nie zależy tylko od ucznia ale także od rodziców (którzy nierzadko zachowują się jak idioci). Poza tym w niemal każdym sporcie wyniki są uzależnione od naturalnych predyspozycji, np wyższym osobom łatwiej dalej skoczyć czy szybciej biec a tabelki, które pamiętam miały konkretne czasy na
  • Odpowiedz
@hamuj_sie_hamuj_sie śmiejesz sie ale mi to groziło w liceum. Nie chodziłem na wf przez co trener wystawiał 1 za "egzaminy" np. jakieś biegi czy rzuty do kosza, miałem jedną 6 za coś na czym akurat byłem i 5 jedynek za wszystko inne. Wyliczając średnią na koniec roku szybko policzył ze 6+5 to 11, podzielił na 6 i mu wyszło 2. Dzięki temu zdałem.
  • Odpowiedz
hmmm a może byśmy tak coś zrobili żeby dla młodzieży sport i lekcje wf były atrakcyjniejsze...?


@visas: a po co, jak mamy specjalistow co siedza w przychodniach i sie nudza, niech badaja dzieci

  • Odpowiedz
@Bover: Nuda? Brak mozliwosci wyboru dyscypliny? Za moich czasow potrafili zrobic WF na peirwszej lekcji, a o prysznicu zapomnij i nie tylko dlatego, ze nie ma, ale jak sie w 5 minut ma 15 chlopa wyrobic? :D Nie przypominam sobie z lekcji WFu nic, co by w jakikolwiek sposob zachecilo mnie do sportu. Rozumiem potrzebe robienia pajacykow i kopania w gale przez caly rok, ale nie tedy droga.
  • Odpowiedz