Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crest:

Chodzi mi o to, że jeżeli różnym rasom możemy nadawać różne przydomki to nie powinno być odstępstwa tylko dla wybranych.
@crest: Wydaje mi się, że w tym poście umyka najważniejsza rzecz i mało kto zwraca na to uwagę. To nie jest Kasia, która w rozmowie na spacerze powiedziała nam, że nie przepada za tym słowem i prosi, żeby tak się do niej nie zwracać. To pikietująca babka z tabliczką w centrum miasta i tak jak ona ma prawo do tego, żeby nie chcieć być nazywana murzynką (czy tam murzynem), tak i
Cóż za kontrargument. Czuje się zaorany. :D


@yggdrasil: Oczywiście, że jest to argument. To nie Rada decyduje o języku tylko Polacy. Murzyn nie jest obraźliwe. Jak ktoś ma z tym problem, to niech schowa się w *śpiułkolocie* xD

Taki obraz wasz


O widzę, że masz albo problemy ze wzrokiem, albo inszej natury, bo z jednej osoby tworzysz całą grupę. Szykujesz grunt pod oblężoną twierdzę?

zamiast merytorycznej dyskusji, milczenia czy przyznania racji
udawanie, że „murzyn” jest obraźliwe, to obrzydliwa manipulacja. Od obrażania czarnych jest „czarnuch”. Nie przeszczepiajmy amerykańskiego szaleństwa do naszego społeczeństwa, które nie jest rasistowskie.


@jestem_na_dworzu: Czyli jak murzyn poprosi by do niego się tak nie zwracać to będziesz i tak to robił na przekór? To tak jak do Krzyśka mówić Piotrek i się wkurzać, że on jednak woli Krzysiek. Osobiście nie uważam, że murzyn jest obraźliwy, ale jakby mnie murzyn poprosił