Wpis z mikrobloga

Wymyslili je rasiści.


@Sharlene: xD jakiś dowód na to? Podaj źródło. No, chyba że znowu wracamy do twojego poprzedniego komentarza i „pękniętej dupy”, w którą jesteś taki zapatrzony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jestem_na_dworzu: > > Oczywiście, że jest to argument. To nie Rada decyduje o języku tylko Polacy. Murzyn nie jest obraźliwe. Jak ktoś ma z tym problem, to niech schowa się w śpiułkolocie xD
Jeśli to Polacy decydują czy to rasistowskie czy nie, to w obecnym stanie języka jest to rasistowskie. Przykładem niech będą bardzo często używane zwroty czy określenia:
-Sto lat za murzynami
-Być czyimś murzynem itd

W tych konstrukcjach
  • Odpowiedz
  • 1
@lilmati tylko, że murzyni to sobie mogą życzyć. Przecież pochodzenia tego określenia jest jak najbardziej neutralne i nie obraźliwe. Niech się więc nie próbują zmienić znaczenia polskich słów bo nie mają o tym pojęcia.
  • Odpowiedz
@jestem_na_dworzu: nie trzeba szczególnego źródła, czarnoskóre osoby w europie w tamtym czasie były pomiatane, mogły pracować tylko w najgorszych fizycznych pracach i tak sobie białe upośledzone cwaniaczki wymyśliły, żeby nazywać ich jak jakąś rzecz, a teraz ich upośledzeni potomkowie płaczą, że tracą okazję na ukryty rasizm
  • Odpowiedz
Wszystkie na raz czy trzeba pytać po kolei?


@Bartholomew: Rób jak chcesz. Jak gdzieś pojawiają się takie sugestie że coś jest dla kogoś obraźliwe, to nic mnie nie kosztuje nieużywanie takiego zwrotu
(nie dotyczy katoli, madek, polaków, pisiorów i konfederacji)
  • Odpowiedz
@crest: Osoby czarne w Polsce: słowo murzyn jest obraźliwe

Rada Języka Polskiego: słowo murzyn jest archaiczne i ma negatywne konotacje

Eksperci z wykopu: MURZYN MURZYN MURZN

Kolejny wielki sukces walki wykopków o wolność z lewacką ideologią xD.
  • Odpowiedz
@crest: No ogólnie najlepiej mówić czarnoskóry, ale murzyn też nie jest jakoś obraźliwe. Raczej można używać tego słowa i nikt nie powinien się o to obrażać. Gorzej z czarnuchem, tutaj jest to mocno ofensywne.
  • Odpowiedz
@crest: nawet polscy Żydzi uważają, że można mówić "murzyn" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Argumentem histeryków widzących rasizm w słowie „MURZYN” jest to, że „MURZYN” wszedł w różne związki frazeologiczne, które mają sens deprecjonujący („robić za murzyna”) lub funkcjonuje w lekceważących powiedzonkach (np. „Murzyn zrobił swoje. Murzyn może odejść”). Fakt. Ale istnieje także podobna sytuacja ze słowem „Żyd” (np. „żydzić” – skąpić, „żyd” – ktoś skąpy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestem_na_dworzu: nie trzeba szczególnego źródła, czarnoskóre osoby w europie w tamtym czasie były pomiatane, mogły pracować tylko w najgorszych fizycznych pracach i tak sobie białe upośledzone cwaniaczki wymyśliły, żeby nazywać ich jak jakąś rzecz, a teraz ich upośledzeni potomkowie płaczą, że tracą okazję na ukryty rasizm

@Sharlene: Twoje upośledzone twierdzenie odnośnie pochodzenia polskiego słowa uzasadniasz sytuacją czarnoskórych w ogólnie zachodnim świecie w nowożytności XD

Na #!$%@? to żyje.
  • Odpowiedz