Wpis z mikrobloga

@ksiak: @LittleOpa: jak się napatrzy na sąsiada to kupuje. Ja kupuje auta bo czemuś służą, nie do lansu, czy jakiegoś podbijania własnej wartości, ma jeździć i wozić graty, dzieci itd. A czy w środku grafitowo, czy czarno, sprawa drugorzędna, choć faktycznie lepiej jak ma podgrzewany fotel czy tempomat. No ale jak ma być do lansu, to lakier żyletka, w środku pięknie jak po zakupie z salonu, a silnik. kto by
@LittleOpa: gdyby miało bez większych napraw jak nowe przelecieć kolejne 230k, to by utrata wartości była znacznie mniejsza. Przykro mi, realia są takie, że samochody używane drastycznie podrożały z powodu kłopotów z dostępnością nówek i nadchodzących zmian z powodu ekologii. 12letni pojazd nie jest jeszcze tak strasznie stary, masz zwykle masę współczesnych "ficzerów", a masz szanse na sensowny i trwały silnik bez dziwnych systemów jak start/stop.
jak się napatrzy na sąsiada to kupuje. Ja kupuje auta bo czemuś służą, nie do lansu, czy jakiegoś podbijania własnej wartości, ma jeździć i wozić graty, dzieci itd. A czy w środku grafitowo, czy czarno, sprawa drugorzędna, choć faktycznie lepiej jak ma podgrzewany fotel czy tempomat. No ale jak ma być do lansu, to lakier żyletka, w środku pięknie jak po zakupie z salonu, a silnik. kto by tam się stanem przejmował,
@LittleOpa: Moja stara, 12 letnia Mazda 6 która kupiłem jakoś 6 lat temu używaną z salonu Mazdy w Niemczech z przebiegiem ~60k za 9000 Euro (razem z gwarancja na 2 lata) jest teraz warta około 7-8k XD

Znaczy ogólnie mniej bo mam wgniotke na słupku C, ale chodzi o wartość modelu z takim przebiegiem jak mój (140k)

Dobry wynik jak na 6 lat bezawaryjnej jazdy ( ͡° ͜ʖ ͡
Byłem w tamtym tygodniu zamówić sobie auto firmowe - Toyota Corolla 18 m-cy, VW Golf 14 m-cy, Octavia 12 m-cy, więc ostatecznie wziąłem Kia Proceed, na którą czeka się tylko 3-6 m-cy, oczywiście manual, bo co ciekawe, anulowali wszystkie zamówienia na automaty, ze względu na brak dostępności części - jakaś główna fabryka jest w Odessie i z wiadomych przyczyn nie funkcjonuje, więc auta używane poszły mega do góry i cena tej Kia