Wpis z mikrobloga

@LittleOpa: Ceny to paranoja. Chciałem szybko się pozbyć 8 letniego wysłużonego już a4b8, to w dzień poszedł za raptem 8.5k € do Turka, chociaż gdybym chciał się bujać to i dychę bym wyłapał za niego (pomimo że do roboty hoho pełno). ale już jak kupić w dobrym stanie coś różowej to również 8 letnia 500tka, chociaż w stanie naprawdę tiptop to już 7k € za małe miejskie auto ¯_(ツ)_/¯
@batq: A ja właśnie Proceeda GT w automacie pusciłem w ludzi. Może nawet trochę żałuję, bo to super auto było... No ale nie na te drogi, którymi niestety ostatnio się poruszam. Kupujący zrobił chyba deal życia, że się pospieszył (miałem z 8 osób chętnych pół h po wrzuceniu ogłoszenia na grupkę fanklubu na fb).
@LittleOpa:

12 letnie auto z 230k przebiegu to nie jest przyzwoite auto


A na przykład ze 190k to już jest? XD Przebieg tylko trochę powyżej przeciętnej. Na Otomoto jest 20 takich Sportage i średnia cena to 43k. Ceny samochodów poszły w górę, na nowe długo się czeka, ludzie nie chcą sprzedawać starych co oznacza, że nie ma samochodów używanych. Do tego szalejąca inflacja.
@el_dreso przecież 2008 to jest b6 a teraz 6 latka kupujesz B8. Inna sprawa że 10k euro za 6 letniego passata to nie jest chyba jakaś kosmiczn kwota. Ja w zeszłym roku sprzedałem Avensis za 9,5 a był z 2012.
@The_Joker: No mi nie musisz tłumaczyć wyższości nowego auta nad używanym, bo sam wolę kupić gorsze nowe, niż 15-letnio klasę premium. Chodzi mi tylko o to, że cena używki jest teraz inaczej obliczana. Na przykład przy małych autach typu panda, która kiedyś kosztowała 30k, a teraz 55k, to jak chcesz coś w miarę nowego to nie masz jak tego kupić i alternatywą jest nowa za 55k, więc taka 3-5 letnia dalej
@LittleOpa: w lutym kupowaliśmy z żoną dla niej samochód coś w benzynie jakiś crossover czy tam suv jeden UJ. Oglądaliśmy kia sportage, hundai ix35, mokka, asx, scross roczniki 2013-2014 i było tego sporo w cenach od 38-43 taki mieliśmy budżet. W tej chwili brat kupował i w tym budzecie już nie ma takich samochodów bliżej 50k niż 40. Suma summarum my kupiliśmy Chevroleta traxxa a on Meganke. Handlarz nam mówił że
@batq: A ja właśnie Proceeda GT w automacie pusciłem w ludzi. Może nawet trochę żałuję, bo to super auto było... No ale nie na te drogi, którymi niestety ostatnio się poruszam. Kupujący zrobił chyba deal życia, że się pospieszył (miałem z 8 osób chętnych pół h po wrzuceniu ogłoszenia na grupkę fanklubu na fb).


@jabulani: To ma swoje plusy i minusy, bo jak mu jebnie skrzynia to ma ładną rzeźbę