Wpis z mikrobloga

Byłem dziś w biurze dla odmiany i Scrum Master który zarabia tyle co ja, albo może więcej (widełki były podane w ofercie pracy, są jawne ma minimum 14k brutto w mojej firmie) dosłownie nic nie robił. Od 8 do 10 udawał że coś robi, był w kuchni, gadał z HRami, potem coś poklikał na Jirze. O 10 zorganizował Daily coś poklikał na Jirze potem chwilę i o równej 12 poszedł na obiad z którego wrócił po godzinie czasu. Potem miał jakieś spotkanie z Headem godzinne, potem znowu coś tak porobił i właśnie o 16:00 wyszedł. Nie pisząc ani jednej linii kodu. A na miesiąc na pewno ma nie mniej niż 14k brutto. Powtarzam, bez jakiejkolwiek znajomości technicznych rzeczy i nie pisząc ani jednej linii kodu.

#programowanie #korposwiat #pracbaza #pracait
  • 60
@bootcamp_java_developer: Pierwsza zasada pracy: Nie #!$%@? się w to co inna osoba robi. Nie jesteś od tego żeby mu wytykać czy pracuje czy nie, zeby go kontrolować. No chyba, że czyjeś lenistwo bezpośrednio wpływa na twoja pracę. To że zarabia więcej niż ty świadczy o tym, że gościu umie się sprzedać, ma większe doświadczenie i widocznie pracodawca bardziej go ceni niż ciebie. Proste i logiczne.
@bootcamp_java_developer: #!$%@? ziomek, od ponad 7 lat pracuje na różnych budowach i jeszcze nigdy nie złapałem za młotek albo kielnie… pochodzę czasem, popatrzę na „druty”, czasem jakaś poziomice oprę o mur. A tak większość dnia klikam w kąkuter… błagam tylko nie powiedz tego moim pracodawcom, ze oni mi za to płacą xD