Wpis z mikrobloga

Byłem dziś w biurze dla odmiany i Scrum Master który zarabia tyle co ja, albo może więcej (widełki były podane w ofercie pracy, są jawne ma minimum 14k brutto w mojej firmie) dosłownie nic nie robił. Od 8 do 10 udawał że coś robi, był w kuchni, gadał z HRami, potem coś poklikał na Jirze. O 10 zorganizował Daily coś poklikał na Jirze potem chwilę i o równej 12 poszedł na obiad z którego wrócił po godzinie czasu. Potem miał jakieś spotkanie z Headem godzinne, potem znowu coś tak porobił i właśnie o 16:00 wyszedł. Nie pisząc ani jednej linii kodu. A na miesiąc na pewno ma nie mniej niż 14k brutto. Powtarzam, bez jakiejkolwiek znajomości technicznych rzeczy i nie pisząc ani jednej linii kodu.

#programowanie #korposwiat #pracbaza #pracait
  • 60
@tronez: @bootcamp_java_developer: byłem dziś w biurze i developer napisał jedna linijkę kodu przez cały dzień. Dostaje za to minimum 14k brutto, a może 5 razy nacisnął klawisze. Pół dnia siedział i czytał jakieś gownostrony typu stackoverflow - pewnie szukał tam jak więcej nic nie robić i dzielił się swoim nic nie robieniem z innymi. Wyszedł o 16. Pisząc jedna linijkę kodu na miesiąc ma na pewno nie mniej niż 14k.
@bootcamp_java_developer: SCM u mnie zarabia wiecej niz niektorzy devloperzy (wiem bo jestem leadem i mam dostep do systemow). Koles nie prowadzi zadnych spotkan poza retro (a i tak czesto go nie ma wiec sami prowadzimy). Nie robi totalnie nic. Jak sie odzywa to wszyscy sobie przypominaja, ze istnieje.

Jedyne co robi to niby jakies zewnetrzne raporty dla menagmentu i jakies bzdurne spotkania z klientem, ale wyzszego szczebla, projektowe. Na ktorych nie
@Nikron: scrum master ma uczyc zespół i przestrzegać zasad metodyki, pilnować żeby spotkania się odbywały, żeby jira była aktualna i żeby dla deweloperów był to nawyk. Dobry scrum master na początku dużo gada, wtrąca się w każda #!$%@? ale później (jeśli zespół w końcu się nauczy) jest niepotrzebny i może zmienić projekt. Zespół ma być samowystarczalny, ma sam wiedzieć co ma robić i brać taski tak jak PO ustawi backlog.

Czasem
czyli tak jak jest w każdej fabryce że Ci "na górze" jebią często więcej hajsu bazując na rzeczach miękkich


@bootcamp_java_developer: życzę ci żebyś kiedyś porobił te rzeczy miękkie i zrozumiesz :D

to klikanie w jirze to rozpaczliwa próba odpowiedzenia na pytanie "kiedy będzie zrobione" które zapewne zadał head

Tacy scrum masterzy mają przesrane, non-stop muszą udowadniać swoją wartość a te pogaduchy z "headem" to zazwyczaj wyjaśnianie co robią i dlaczego uważają
Mam za sobą już sporą ilość miejsc pracy i dla mnie to zawsze działało w ten sposób. Im więcej zarabiałem tym mniej musiałem robić.
Jak się nad tym głębiej zastanowić to to musi tak działać. Gdyby było na odwrót to będąc bardzo bogaty musiałbyś strasznie ciężko pracować a właśnie po to jest się bardzo bagatym żeby nie musieć ciężko pracować. Inaczej nikt by nie chciał być bogaty :)