Wpis z mikrobloga

Ciekawy jestem co to będzie jak wszyscy dzisiejsi oszuści podatkowi, jednofakturowcy na B2B spod tagu #programista15k się postarzeją...

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że ci którzy tak dzisiaj złorzeczą na wyimaginowaną patologię, w wieku emerytalnym pierwsi będą się ustawiać w kolejkach do gadania:

Pani redaktur, jam całe życie pracował, a paczy Pani jaka tera emerytura cienka. To wszystko przez tych złodziei z ZUSu!1!


#programowanie #przedsiebiorczosc #b2b #bekazprawakow #bekazlibka #bekazkonfederacji #antykapitalizm
throwaway2137 - Ciekawy jestem co to będzie jak wszyscy dzisiejsi oszuści podatkowi, ...

źródło: comment_1658299023kfwo0lnw0WlOtwU6AifFWo.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@throwaway2137: Ja tam jestem na etacie a tak czy siak nie wyobrażam sobie nie oszczędzać na emeryturę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Plan jest taki by kilka milionów w dzisiejszej wartości pieniądza było w inwestycjach i sobie spokojnie pobierać 3-4% co roku na życie tak by samemu mieć za co żyć na emeryturze i by dzieci dostały po mojej śmierci solidny kapitał na swoją emeryturę.

Czy ktoś
  • Odpowiedz
@throwaway2137: system emerytalny jest oparty na idei #!$%@? przez dzieci, które się teraz rodzą. Ale się nie rodzą. taki B2b programmer dostanie 600pln, ktos z umową o pracę np średnio 1000pln na dzisiejsze. Mozliwe ze ten b2bprogrammer jesli jest rozsadny to np kupi inwestycyjnie nieruchomosc potem se odwroci hipoteke czy cos a moze przyjdize putin i #!$%@? i tak to wszystko.
  • Odpowiedz
przecież b2b płaci ZUS zbliżony do średniej krajowej. Nie wierzę, że w czasie mojej emerytury ktokolwiek dostanie większą emeryturę - wolę spłacić mieszkanie i mieć gdzie na starość mieszkać.


@agresywnyzielony: 75% średniej krajowej. Z gruntu rzeczy starczy na coś w okolicach minimalnej emerytury ale to podobnie jak z 1/3 Polakow. Przy tak śmiesznie niskim wieku emerytalnym jaki mamy w Polsce, szczególnie dla kobiet niezależnie od systemu emerytalnego zawsze gówno dostaniesz
  • Odpowiedz
@throwaway2137: na B2B płaci się ZUS, i to taki, że przeciętny polaczek lewaczek nie ma startu. Poza tym tylko niepoprawny optymista wierzy, że za te kilka dekad dostanie sensowne pieniądze z systemu emerytalnego. Płacę, bo muszę, no i wiem, że się bidokom na etacie nie przelewa, więc odciążam ich w udziale w tej piramidzie finansowej.
  • Odpowiedz
@throwaway2137: Śmieją się z obecnych emerytów i ich mentalności, że państwo ratuj, a sami dymają państwo i swoje bezpieczeństwo emerytalne, bo nie widzę, żeby jednofakturowcy inwestowali swoje środki.


@ragnar-lodbrok-1992: ja tam widzę, że inwestują np: w leasing w mercedasa AMG a45 albo leasing hondy civic type-R. Inwestują też w kredyt, bombelki i wakacje na zanzibarze za 20k, czego nie rozumiesz? ( ͡°( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
w wieku emerytalnym pierwsi będą się ustawiać w kolejkach do gadania:


@throwaway2137: zdaje się, że ludzie którzy ogarnęli sobie kontrakt i działalność, jaka by ona nie była, to raczej demografia najbardziej zaznajomiona ze stosunkiem składek ZUS do świadczeń czy terminami typu stopa zastąpienia i świadomością, jakie są jej szacunki na za 30+ lat.

Jeżeli ktoś myśli że emerytury wtedy będą to musi jeszcze trochę pomyśleć, i nie tylko b2bowców to
  • Odpowiedz
Ciekawy jestem co to będzie jak wszyscy dzisiejsi oszuści podatkowi


@throwaway2137: Mnie bardziej zastanawia jak głęboko będziesz grzebać w śmietniku za kromką spleśniałego chleba po tym jak już zobaczysz tą uczciwie zapracowaną emeryturę za kilkadziesiąt lat XD
  • Odpowiedz
Stawiam dolary przeciwko orzechom, że ci którzy tak dzisiaj złorzeczą na wyimaginowaną patologię, w wieku emerytalnym pierwsi będą się ustawiać w kolejkach do gadania:


@throwaway2137: będzie dokładnie tak xD znam tych ziomeczków i oni, zarabiając nawet >20k absolutnie wszystko przejadają, tylko po to, żeby zaoszczędzić na podatku, nie martwiąc się o jakieś poduszki finansowe i odkładanie na przyszłość - auto i dom na kredycie pod korek i tak się żyje,
  • Odpowiedz
@throwaway2137: Jesteś PiSowcem czy idiotą? A może obydwa przyimki pasują na raz xD?

Za czerwiec mam do opłacenia skladkę ZUS w wysokości 2750. W tym 1600 składki zdrowotnej. Czy dostanę za to lepszej jakości usługi medyczne? Oczywiście nie, rząd z moich składek zasypuję dziurę budżetową a ja mam w zamian #!$%@? jakości usługi medyczne z których nie korzystam plus emeryturę której albo nie zobaczę albo będzie tak niska, że na
  • Odpowiedz