Wpis z mikrobloga

Ciekawy jestem co to będzie jak wszyscy dzisiejsi oszuści podatkowi, jednofakturowcy na B2B spod tagu #programista15k się postarzeją...

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że ci którzy tak dzisiaj złorzeczą na wyimaginowaną patologię, w wieku emerytalnym pierwsi będą się ustawiać w kolejkach do gadania:

Pani redaktur, jam całe życie pracował, a paczy Pani jaka tera emerytura cienka. To wszystko przez tych złodziei z ZUSu!1!


#programowanie #przedsiebiorczosc #b2b #bekazprawakow #bekazlibka #bekazkonfederacji #antykapitalizm
throwaway2137 - Ciekawy jestem co to będzie jak wszyscy dzisiejsi oszuści podatkowi, ...

źródło: comment_1658299023kfwo0lnw0WlOtwU6AifFWo.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Ej ale o co ból dupy tak naprawdę ? Przecież ten programista 15k zakręci polska gospodarka bardziej jak kasjerka z zabki. Chyba lepiej żeby było więcej w miare zamożnych Polaków bo przełoży sie to również na interesy innych grup.

Wolałbyś mieć kawiarnie w biedzie PRL czy na osiedlu bananowych ludzi xD ?
  • Odpowiedz
@throwaway2137: Patrząc na obecny system emerytalny który u samych podstaw jest zepsuty do szpiku kości to jest to najsensowniejsze podejście. Płacisz minimalne minimum jaki jest niezbędne a potem dostajesz 13/14 i do tego jakieś wsparcie po 400 zł czy ile to było w tym roku. Wtedy jak przeliczysz swój wkład w fundusz emerytalny, a to ile dostaniesz może wyjść znacznie na plus ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
zabezpieczyć sobie emeryturę samemu.

Jak ktoś tak nie robi to jest debilem i na starość będzie żarł gruz.


@JuzTuKiedysBylem: dopóki głosy emerytów liczą się tak samo w demokracji jak głosy ludzi utrzymujących system emerytalny doputy tak nie będzie
  • Odpowiedz
@skullder: problemem jest inflacja. Poza tym na ile by ci starczyło nawet teraz $80k? Może jak już będziesz kompletnym dziadkiem to nie będzie ci dużo trzeba, ale tuż po przejściu na emeryturę to jeszcze będziesz chciał pożyć przyzwoicie. Jedyne o co się martwię to gdzie wsadzić kasę, żeby nie traciła na wartości lub nie było to zbyt ryzykowne, ale trzeba pamiętać, że tej kasy trzeba odpowiednio dużo odłożyć.
  • Odpowiedz
oprocentowanie ~8%, inflacja 15%


@WyjmijKija: a przy nadpłacie inflacja nie występuje? Każda inwestycja oprocentowana wyżej niż Twój rkedyt hipoteczny gwarantuje wyższy zwrot.
  • Odpowiedz
Wystawianie jednej faktury w miesiącu pracodawcy pod którego kierownictwem pracujesz to jest legalna forma pracy. Podpisujesz wtedy umowę o pracę, a nie fakturka.


@yggdrasil: Zawsze mnie fascynuje, jak ktoś ma taką opinię.

Powiedz mi, tak prosto, jasno, z argumentami. Dlaczego jeśli ktoś chce dobrowolnie podjąć jakiś rodzaj współpracy, to Twoim zdaniem nie może? Dlaczego miałbym nie móc zrezygnować z części przysługujących mi praw, typu urlop, wypowiedzenie itd., w zamian za wyższe
  • Odpowiedz
@throwaway2137 Kurła, pomijając że to bait - uważasz, że ci którzy wg Twoich teorii "uczciwie" pracują na UOP i dają się #!$%@?ć na wszystkie składki dostaną dzięki temu wysokie emerytury? Good luck XD
  • Odpowiedz