Wpis z mikrobloga

Ciekawy jestem co to będzie jak wszyscy dzisiejsi oszuści podatkowi, jednofakturowcy na B2B spod tagu #programista15k się postarzeją...

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że ci którzy tak dzisiaj złorzeczą na wyimaginowaną patologię, w wieku emerytalnym pierwsi będą się ustawiać w kolejkach do gadania:

Pani redaktur, jam całe życie pracował, a paczy Pani jaka tera emerytura cienka. To wszystko przez tych złodziei z ZUSu!1!


#programowanie #przedsiebiorczosc #b2b #bekazprawakow #bekazlibka #bekazkonfederacji #antykapitalizm
throwaway2137 - Ciekawy jestem co to będzie jak wszyscy dzisiejsi oszuści podatkowi, ...

źródło: comment_1658299023kfwo0lnw0WlOtwU6AifFWo.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@jamtojest2: Gdzie napisałem, że nie może?

Istnienie UoP ma jakiś sens, bo inaczej każdy by pracował na b2b bez urlopów, chorobowego i żadnych praw. UoP został wymyślony, żeby chronić pracownika, nie każdy jest #programista15k. Moim zdaniem tutaj potrzebna jest sazersza perspektywa.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: No napisałeś, że wtedy trzeba podpisać umowę o pracę, bo Ty tak uważasz. Czyli nie mogę nie podpisać.

Istnienie UoP ma taki sens, że jak ktoś chce UoP to podpisuje UoP i nabywa dużo różnych praw. A jak ktoś nie chce, to powinien mieć możliwość skorzystania z dowolnej innej formy współpracy.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: No to jeśli UoP ma chronić pracownika, a pracownik dobrowolnie z tych ochron rezygnuje w zamian za więcej kasy do ręki i konieczność ogarnięcia pewnych rzeczy samemu to dlaczego jest to nieuczciwe?
  • Odpowiedz
@jamtojest2: Nie napisałem, że musisz podpisać umowę o pracę.

A jak ktoś nie chce, to powinien mieć możliwość skorzystania z dowolnej innej formy współpracy.


@jamtojest2: W jakim świecie żyjesz? Pamiętasz jak kuce mówili, że niższe podatki to więcej kasy dla pracownika? Potem weszło zwolnienie ze składek w covidzie i od razu aneksik albo do widzenia. Tak dokładnie to wyglądało. Jak zaczynałem pracę też tak to wyglądało, albo umowa
  • Odpowiedz
Powiedz to tym co nie mają wyjścia, np. kurierom. To się łatwo mówi, tak naprawdę obniżki podatków to dla pracodawcy, tak jak covidowe zwolnienie ze składek


@yggdrasil: Toć mówię o dobrowolnej rezygnacji. Dlaczego państwo ma mnie zmuszać do etatu, na którym muszę tyrać 3 miesiące po wypowiedzeniu dla obecnej firmy zamiast mieć możliwość przeskoczenia po miesiącu? Dlaczego mam oddawać ponad 30% dochodu się składać na czyjeś emerytury jeśli sam nie
  • Odpowiedz
Lol, ja będą dopiero w połowie drogi do #programista15k odkładam co miesiąc na IKE i IKZE, jak będzie wpadać więcej kasy w przyszłości to będę odkładał więcej albo znajdę jeszcze inne miejsca do inwestowania w emeryturę. W tych czasach i przy tej wydolności ZUS-u będąć nawet na UoP nie liczyłbym na wysoką emeryturę xD


@Wilczur3k: Przy obecnej inflacji nie jesteś w stanie zabezpieczyć swoich pieniędzy. Musiałbyś poświęcać dużo
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Przecież Ci napisałem dlaczego nie każdemu UoP musi pasować i #!$%@? państwu do tego na jakich zasadach rozliczam się z moim pracodawcą. Miałem na stole kilka opcji, zdecydowałem się na tą, która w moim przekonaniu była najkorzystniejsza. Komu to przeszkadza?
  • Odpowiedz
@Moisze: Przy tej inflacji oczywiście, że nie. IKE i IKZE to najprostsze sposoby oszczędzania na emeryturę ale jednocześnie zwrot z nich jest stosunkowo niewielki (i tak większy niż trzymanie pod materacem). Tylko, że mam przed sobą jeszcze 30+ lat pracy, więc sporo czasu aby nagromadzić kapitału. No i czasami skupuje sobie trochę złota, więc pewnie do emerytury się tego trochę nazbiera.
  • Odpowiedz
@throwaway2137: Och to będzie zabawne jak wszyscy etatowcy wierzący w ZUS dostaną takie same g***o, bo system w którym na 1 emeryta przypada 1 pracujący nie prawa się utrzymać. Cała kasa jakom się teraz płaci znika odrazu i nic nie jest odkładane. Dodatkowo państwo które ma gwarantować te emeryturę się jeszcze masakrycznie zadłuża. Niestety jak chcesz się zabezpieczyć na przyszłość to tylko indywidualnie, taką szanse daje b2b.
  • Odpowiedz
@throwaway2137: Będzie dokładnie odwrotnie, my na b2b inwestujemy kase skoro jesteśmy przedsiebiorcami to się na tym znamy i mamy łeb na karku a ci na umowie o pracę dostaną guzik skoro byli prezesi zusu mowili że to jebnie za kilka lat xd
  • Odpowiedz